Wpis z mikrobloga

deweloperki za to przeważnie mają więcej miejsc parkingowych


@adrian1207: Co mają? Niech ktoś przyjedzie w odwiedziny to zaparkuje, ale jak znajdzie miejsce przy blokach z wielkiej płyty.
  • Odpowiedz
@adrian1207: Deweloperki mają więcej miejsc parkingowych? Dla kogo? Dla tych co wykupili pod ziemią kawałek betonu za 30 tys? Przecież kurierów #!$%@? strzela jak mają dostarczyć paczkę do takich fortec. Brak miejsc jakichkolwiek do zaparkowania busa, do tego trzeba przejść przez ochronę, 2 bramki na zewnątrz i 2 w środku xD
  • Odpowiedz
Za to w kiblu usłyszysz jak sąsiad spuszcza barabasza.

> #!$%@? że jak sąsiad dwa piętra wyżej pierdnie to Cie jest w stanie obudzić

@mickpl:
@LiamRockwell:

Kto wam tych bredni naopowiadał, że w nowym budownictwie wygłuszenie jest lepsze?
  • Odpowiedz
@mickpl: bloki z wielkiej płyty jak powstawały to pozajmowały większość najlepszych lokalizacji. Sam mieszkam w wielkiej płycie na Legnickiej we Wrocławiu koło kładki i w życiu bym nie zamienił na jakąś nową deweloperke 5km od centrum
  • Odpowiedz
@NoToTenTego: bo nowe bloki mają lepsze wyciszenie, przecież komunistyczne budynki to jedynie beton xd


@TakiseWatykaniak: w nowych blokach z oszczędności też nie daje sie wyciszenia.
Jedynie jak odbierasz surowe mieszkanie to możesz sobie sam zrobić ale jak potynkowane i pomalowane to by trzeba było wszystko zerwać.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich mieszkałem w kilku blokach z wielkiej płyty w krakowie jako student, bo były najtańsze. W każdym z nich problem niesienia dźwięku był nie do zniesienia. W żadnym bloku z nowego budownictwa, w którym mieszkałem (czyli z 2004, z 2012 i 2017) nie miałem takich problemów jak w płycie. Jasne, jakiś głośny kaszel sąsiada zza ściany, upadek na podłogę sąsiada z piętra wyżej słyszałem. Natomiast mieszkając w wielkiej płycie słyszałem dosłownie
  • Odpowiedz
@Bellissimo w czasach kiedy były tworzone plany zagospodarowania przestrzennego pod bloki z wielkiej płyty aut było wielokrotnie mniej, nie twierdzę że nigdzie nie ma parkingów, jednak w większości występuje ten problem, a na nowych osiedlach czasami pojawiają się już parkingi podziemne i inne rozwiązania

@TAKATA_ mieszkałem i w nowym budownictwie i w wielkiej płycie, co konkretnie z tego co piszę jest brednią?
  • Odpowiedz
@mickpl sam mieszkam w wielkiej płycie i powiem szczerze, że ma to sporo plusów. Przede wszystkim lokalizacja: sklepy - blisko, przedszkola - blisko, szkoły - blisko, transport (autobusy, taksówki) - blisko. Dodatkowo sporo miejsca między blokami, więcej zieloni niż w nowym budownictwie. No i spoko rozkład pokojów + duży balkon (na którym mam leżankę z palet, mini ogródek i piaskownice dla dziecka ;-). Wszystko wyremontowane w mieszkaniu (włącznie z prądem). Jedynie
  • Odpowiedz
@LiamRockwell Jana kolei mam inne odczucia. W wielkiej płycie cisza, w ogóle nic nie słychać, a u znajomego w nowym budownictwie można sąsiadowi "na zdrowie" krzyczeć jak kichnie;-)
  • Odpowiedz
  • 10
@adrian1207 co wy macie z tymi rozmowami sąsiadów xd mieszkam w nowym bloku i rozmów sąsiadów w ogóle nie słyszę, czasem mam wrażenie jakby nikogo nie było za ścianą xD
  • Odpowiedz