Wpis z mikrobloga

Tak a w nowym budownictwie zazwyczaj wszystko najtańszym kosztem. Instalacja #!$%@?, po roku wychodzi grzyb. W większości ,,bezczynszówek" wychodzą takie smaczki ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
że w wielkiej płycie nie słyszysz rozmów sąsiada przez ścianę jak w niektórych nowych blokach @adrian1207: to nie do końca prawda, słychać rozmowy sąsiadów tych z góry lub dołu, dodatkowa niektóre ściany dzielące mieszkania są tak cienki że słychać nawet pierdy, jak ktoś mocno drze japę to słychać nawet dwa piętra niżej
  • Odpowiedz
@puchtek: nie, bo widuje jak ludzie wychodza i wchodzą do mieszkań. Czasami też jest mocna impreza ALE słychać ją tylko jeśli oni maja otwarte okna i ja. A tak to też nie ma aż takich u mnie odgłosów. Wiadomo, że gdyby na górze #!$%@? muzyka i skakali to pewnie bym słyszał. Ale normalnie tutaj ludzie mieszkaja w mieszkaniach... więc to są zajebiste ściany a nie, że sąsiedzi chodzą na palcach
  • Odpowiedz
że w wielkiej płycie nie słyszysz rozmów sąsiada przez ścianę jak w niektórych nowych blokach


@adrian1207: co #!$%@?? Mieszkałem całe studia w wielkiej płycie i słyszałem budzik w telefonie sąsiada albo jak dzwonił przez skype'a
  • Odpowiedz
@adrian1207: Ostatnio byłem na awarii instalacji wody w świeżo oddanym bloku. Grzebię sobie w szachcie w korytarzu, a jak się jakiś gość spierdział gdzieś w mieszkaniu to aż mi klucz z ręki wypadł. :D
  • Odpowiedz
Nie ma to jak kupić mieszkanie i narzekać na dojazd do domu bo ulice z gruzu piasku dziury koleiny bądź Polakiem Janusz biznesem xdd
  • Odpowiedz
@mickpl: Mieszkałem całe życie w domu wielorodzinnym poniemieckim, nic nie słychać od sąsiadów. Wynająłem kawalerkę w wojewódzkim, blok z roku 2001 - każde pierdnięcie u sąsiada jest słychalne. Dramat, mocno to męczy.
  • Odpowiedz
Wielka płyta i parkowanie? Czy wy w ogóle wychodzicie s piwnicy świat zobaczyć? Przecież o miejsce tak jest znacznie trudniej, ba i jest z roku na rok gorzej, bo następuje wymiana pokoleniowa jak stare dziadki umierają, oraz w coraz większej liczbie domów są dwa auta.


@FrasierCrane: to powiedz mi, jakim magicznym sposobem mieszkając na starym osiedlu nie mam problemu z parkowaniem o żadnej porze?
  • Odpowiedz
bloki z wielkiej płyty jak powstawały to pozajmowały większość najlepszych lokalizacji


@LuxEtClamabunt:
Nooo... Niezupełnie.
Bloki z wielkiej płyty jak powstawały, to zazwyczaj powstawały w szczerym polu, pośrodku niczego.
I właśnie dzięki temu możliwe było zaprojektowanie od razu całych osiedli w sensowny sposób.
  • Odpowiedz
@NoToTenTego: masz po prostu normalnych/empatycznych sąsiadów, to nie zasługa nowego budownictwa. Ja na nowe za bardzo nie narzekam ale mam jednych sąsiadów co zachowują się jak zwierzęta, na 1 rzut oka w życiu byś nie powiedział, takie o klasyczne oskarki deweloperskie ale jak spojrzysz prosto w oczy to widzisz tylną ściankę czaszki
  • Odpowiedz