Wpis z mikrobloga

@czyznaszmnie: nie mówiłeś o zwalnianiu przed przejazdem a zatrzymywaniu się, więc mi teraz nie tłumacz czemu mam zwalniać bo zwalniam. Nadal utrzymuje że są przejazdy na których nie ma żadnej widoczności torów stojąc przed sygnalizatorem z wnętrza pojazdu.
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka: Może nie zatrzymywać, ale zawsze jeśli nie widać z daleka czy jedzie pociąg czy nie, to zwolnię i się rozglądam. Na skrzyżowaniu jeśli sygnalizacja nie zadziała/zadziała zle, to o ile nie trafisz na p----a prującego 100 przez miasto to raczej skończy się na naprawie samochodu i ewentualnie jakichś stłuczeniach. Na przejeździe jeśli sygnalizacja nie zadziała, to w-------i się w ciebie kupa żelastwa, co najczęściej kończy się twoją śmiercią. A
  • Odpowiedz
@RozowaZielonka:

Jak można się zatrzymywać przed przejezdem strzeżonym xD przecież to jakiś absurd. Przed skrzyżowaniem jak masz zielone tez się balwanie jeden z drugim zatrzymujesz?


A mało to było kurna akcji że ten od kontroli szlabanów zalał się i śpi w najlepsze. "Better save than death"
  • Odpowiedz
na przejazdach strzeżonych kierowcy z jakiegoś powodu zapominają, co oznacza czerwone światło.


@TinkerCob: To właśnie mnie zawsze zastanawia. Normalne skrzyżowanie? Czerwone światło oznacza "stój". Wszyscy stoją, prosta sprawa, przecież poprzeczną ulicą jadą inne samochody, nikt nie chce się zderzyć. Odcinek z ruchem wahadłowym? Znów - czerwone światło = "stój" - z przeciwka jadą inni, nikt nie chce się zderzyć. Przejazd kolejowy? Miga podwójne czerwone światło, dzwoni dzwonek, zapory są pomalowane
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SP_Alfa_Kilo: Powód jak dla mnie jest całkiem prosty. Bo dość często zamykają szlabany wiele minut przed przyjazdem pociągu. Więc w sumie takie przejechanie na ostatnią chwilę niewiele zmienia bo i tak nic nie przyjedzie jeszcze przez sporo czasu. Zresztą przy ruchu wahadłowym też tak jest. Wiele razy widziałem jak ludzie przejeżdżali jeszcze przez parę sekund po zapaleniu się czerwonego. Bo odstępy między cyklami są tam tak olbrzymie że i tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Przed skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem przy dużym kącie też się nie zatrzymujesz?


@Mmmkurla: a Ty sie na krzyzowkach z zielonym swiatlem zatrzymujesz, kwintesencjo polskiego kierowcy? XD
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: Tak sobie ostatnio pomyślałem, że na umysłowe ameby żadna kampania informująco-ostrzegawcza nie zadziała. Normalnym można od czasu do czasu przypomnieć, ale takich wypadków inaczej jak pełnymi zaporami się nie wyeliminuje.
  • Odpowiedz