Wpis z mikrobloga

W Gdańsku, w tym miejscu:

https://www.google.pl/maps/@54.3942858,18.6225115,3a,75y,40.16h,90.91t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5CWtc_AcdI0ynpBl5GfLrA!2e0!7i13312!8i6656

Wstawiono bariery na DDPiR, nie zastosowano żadnego dodatkowego, prawidłowego oznakowania, nie zamontowano lustra.
Zamontowali żółte bariery, choć miast miało ten problem rozwiązać mądrzej.
Ten ciąg jest bardzo uczęszczany, ale miasto Gdańsk ma to w nosie, walnęli bariery i rowerzyści martwcie się sami co dalej.
Skierowali ruch na chodnik i cyk pora na kawkę w urzędzie.

Widać okręgowe koło działkowców ma dużo do powiedzenia w urzędzie.


#rower #samochody #gdansk
źródło: comment_1622317579994TJirM1baDEDXXcOPDzP.jpg
  • 26
musieli tam zapierdzielać i był jakis wypadek. Jedyna solucja to barierki.


@Megashoton: Bzdura, rozwiązanie to prawidłowe oznakowanie i zrobienie DDPiR z kawałka chodnika a nie barierki i nara.

Jak dla mnie to wyglada tak, że ludzie na rowerach #!$%@? nie zwracając uwagi czy ktoś nie wychodzi z tej prostopadłej uliczki. To miasto zrobiło szykanę, żeby ich zwolnić


@Im_from_alaska: No zawrotne 25 km/h na jezdni obok kierowcy gnają po 100 i
u nas to będzie tak, że dopiero jak ktoś jadąc tamtędy np. w nocy połamie się na tych barierkach i pójdzie z tym do sądu, to wtedy dopiero zacznie się szukanie winnych XD


@Tenczlowiektutaj: Nic mnie tak nie odpala jak głupota urzędnicza, przejadę się tam w poniedziałek, zrobię zdjęcia i wyślę przez obywatel gov elektronicznie podpisane zapytanie, jaki dzban z UM to zaprojektował, przyklepał i odebrał. I gdzie są znaki.
I
jechałem tamtędy w piątek rano, nic nie było. To nie fejk?


@WuERA: Zdjęcie wpadło dziś na grupę na FB. Sprawdzę status w poniedziałek, chyba, że tobie się uda wcześniej.
@reddin: Działałeś może w tej sprawie już? Nie powiem jak tam jechałem to miałem niezły mindfuck jak zobaczyłem tą barierkę oznakowaną jeszcze gorzej niż przed remontem (no chyba, że tam ciągle jest plac budowy...).

na jezdni obok kierowcy gnają po 100

Już nie przesadzajmy, w jezdni obok jest tyle dziur, że mało kto ma odwagę jechać szybciej niż 70 ;P
Sam wyjazd jest tam dosyć problematyczny bo przez to, że jest
Działałeś może w tej sprawie już? Nie powiem jak tam jechałem to miałem niezły mindfuck jak zobaczyłem tą barierkę oznakowaną jeszcze gorzej niż przed remontem (no chyba, że tam ciągle jest plac budowy...).


@Grudo: A masz może aktualne zdjęcia, jak to wygląda? Bo nie miałem kiedy tam podjechać. Dopiero na podstawie zdjęć mogę napisać do UM czy ich pogięło.
@reddin: do tego po drodze jest kilka razy błędna konfiguracja znaku C-13+C-16 ale to mam nadzieję, że "jedynie" pozostałość po remoncie i, że niedługo zostaną tylko poprawne.

Gdzie powinno się zgłaszać takie rzeczy?
Gdzie powinno się zgłaszać takie rzeczy?


@Grudo: Myślę, że poprzez profil zaufany pismo ogólne do UM. Wtedy jest podpis zaufany i można im słać takie pisma bez chodzenia na pocztę.