Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #rynekpierwotny

Koleżanki / koledzy które mieszkanie byście brali? To już ostatnie mieszkania w tej inwestycji, jakiego rzędu rabatu możnaby przeciętnie oczekiwać od dewelopera?

1. 58m2, cena 461tys., 3/5 piętro.
2. 61m2, cena 487tys., 2/5 piętro - tu zamiast WC myślałem o garderobie.

W obu mieszkaniach niepokoi mnie wyjście z pokoju dziennego na "studnię", teoretycznie ekspozycja jest dobra (południowa), ale boję się, że będzie zacienione jak cholera. Dodatkowo niepokoi mnie ten "element konstrukcyjny balustrady pełnej wysokości", który będzie dawał dodatkowy cień.
  • 19
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@as99: ok szybciej napisałeś niż skomentowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym od razu szukał większego metrażu no chyba, że za te 3-4 lata masz coś odziedziczyć czy dostać za friko. Nie ma żadnego sensu kupować i wykańczać mieszkania żeby się przeprowadzać za 3 lata - lepiej wynająć

Na takim metrażu z dzieciakiem (dzieciakami) będziesz się gniótł i koniec. A jak za 3 lata pomyślisz o przeprowadzce
@powaznyczlowiek: przyjacielu, wynajmowanie to dla mnie żaden interes - w standardzie, który mnie interesuje (3 pokoje, nowe budownictwo, garaż podziemny, czyściutkie, blisko SKM) czynsz to 3-4k/za miesiąc. Po 4 latach jestem 200k w plecy z samego wynajmu a w tym czasie gotówka leży odłogiem na koncie i zżera ją inflacja.

Zasadniczym celem jest dom wolnostojący na przedmieściach, ale przez kilka najbliższych lat nie będę miał na budowę absolutnie czasu, dodatkowo przeprowadzam
A o tym najmniejszym co myślicie? Cena 422k.
https://thumbs.rynekpierwotny.pl/0bd66437:lGGXkOj2FGhy3gGxMsf3SJ_g2Gw/1500x0/filters:format(jpg)/properties/property/plan_image/11066/695b77.png

Tak jak wspominałem, priorytetem jest łatwość w późniejszej odsprzedaży. Sama lokalizacja jest super (SKM, obwodnica, po sąsiedzku przedszkole i szkoła). Inne mieszkania są tutaj: https://rynekpierwotny.pl/oferty/euro-styl-sa/osiedle-cis-gdynia-cisowa-11066/

Mieszkań w nowym budownictwie (z garażem podziemnym) z rynku wtórnego jest w Gdyni bardzo mało, przeważnie jakieś penthousy za kosmiczne kwoty. Ta inwestycja akurat będzie oddawana we wrześniu tego roku, pozostałe interesujące mnie dopiero w połowie przyszłego roku.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@as99: dziwnie to trochę liczysz - raz, że sam jestem z dużego miasta i nie wydaje mi się żeby za takie mieszkanie jak piszesz trzeba było dać aż 3-4k, raczej 2.5k brzmi prawdopodobnie. Dwa, że kompletnie ignorujesz, że nawet na własnym będziesz płacił czynsz, pomijasz koszty kredytu, które przecież będziesz musiał ponieść. Trzy, że przecież to mieszkanie się nie zamknie w 500k bo nawet w przeciętnym standardzie będziesz musiał dorzucić ze
@powaznyczlowiek:
1. Takie są ceny w Trójmieście, najtaniej znalazłem taki standard za 3k miesięcznie + czynsz administracyjny 700zł, lokalizacja nie do końca zadowalająca.
2. Mieszkanie (z wykończeniem) byłoby za gotówkę, takiego mieszkania szukam, droższe odpadają.
3. 150k na wykończenie 50-60metrowego mieszkania? Przyjacielu, to chyba złote klamki i meble dębowe na wymiar. Na 3-4 lata to bym sobie wziął wykończenie po taniości pod klucz od dewelopera. Drożej szkoda, małe dzieci wszystko niszczą.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@as99: nie będę tu buszował po serwisach z ogłoszeniami, ale naprawdę ciężko mi uwierzyć, że ceny w Trójmieście są wyższe niż w Krakowie, w którym mieszkam, a tu mieszkanie 60m 3.7k to chyba nawet w Rynku często nie kosztuje

Nawet "przyzwoite" wykończenie to jest 1000-1500zl za metr kwadratowy + meble i AGD i może się okazać, że 150k to budżet w sam raz, ale przekonasz się sam - ja takie mieszkanie
@powaznyczlowiek: Wszystkie Twoje argumenty oczywiście są zasadne, też nie raz myślę w ten sposób, ale potem dochodzę do wniosku że:

- nawet jak się jakimś cudem uda się znaleźć dom spełniający wymagania na rynku wtórnym (piętrowy, powiedzmy w miarę nowa technologia, garaż 2st., dodatkowy pokój na parterze), to kosztuje 1,5mln a w środku okazuje się, że jest urządzony bez gustu i jeszcze ze 300k trzeba byłoby zainwestować; za 1mln są z