Wpis z mikrobloga

Zakup mieszkania - zmiana finansowania z kredytu na gotówkę

Przymierzam się do zakupu kawalerki na kredyt. Chciałbym ją sfinansować kredytem hipotecznym, ale istnieje ryzyko, że go nie dostanę (prowadzę działalność), ale finansowo jestem na to przygotowany.

Przypuśćmy, że zawarliśmy umowę przedwstępną, zapłaciłem zadatek i otrzymałem negatywne decyzje kredytowe. Czy w takiej sytuacji mogę zapłacić gotówką? Czy wymaga to odkręcania jakichś zapisów z umowy przedwstępnej?

#mieszkanie #kredythipoteczny #finanse
  • 4
Przypuśćmy, że zawarliśmy umowę przedwstępną, zapłaciłem zadatek i otrzymałem negatywne decyzje kredytowe. Czy w takiej sytuacji mogę zapłacić gotówką? Czy wymaga to odkręcania jakichś zapisów z umowy przedwstępnej?


@splasz: W umówię przedwstępnej raczej masz zapisane tylko dany wpłaty transzy, nie ma znaczenia czy twoja, czy banku, jeżeli nawet by coś było to deweloper zrobi ci aneks tak żebyś zapłacił, przecież mu na tym też zależy, a jeżeli nie to masz zapis
@splasz: Sposób finansowania z punktu widzenia sprzedającego jest taki sam bez względu na to, jak ty finansujesz zakup. On dostaje kasę na konto, jedyną różnicą jest to, czy tę kasę przelejesz mu ty, czy bank. W kontekście rynku wtórnego, to sprzedający mógłby się nawet ucieszyć jakbyś od razu zaproponował zakup za gotówkę bo nie będzie musiał czekać na twoje decyzje kredytowe, co trwa nawet kilka tygodni.