Wpis z mikrobloga

Gdy we Wrocławiu wybuchła epidemia czarnej ospy w 1963 roku to wprowadzono obowiązkowy nakaz szczepień dla wszystkich mieszkańców, włącznie z dziećmi. Jednak nikogo nie trzeba było zmuszać, ludzie się sami garnęli do szczepień. I w ciągu miesiąca zaszczepiono 3,7 mln ludzi. Zaszczepiło się wówczas 98 proc. mieszkańców miasta i epidemia wygasła już po miesiącu. Na szczęście nie było wtedy Internetu i fakenewsów z rzeszą sieciowych szurów publikujących je dalej, bo nigdy nie udałoby się opanować tej epidemii tak szybko i sprawnie.
#szczepienia #koronawirus #wroclaw #covid19
  • 48
@Dare: mam wbite w ksiazeczke szczepien prawie 30 pozycji a na covida dopoki nie bedzie w programie szczepien obowiazkowych lub dopoki nie bedzie kmercyjny nie zaszczepie sie i koniec. Zaden strach, zadne szurstwi. Po prostu zaklamana ue i pisowskie aparatczyki nie beda decydowac co mam robic. 500 dni pandemii, praca, spotkania, koscioly otwarte i masz oficjalnie 3 mln zakazen. Czy ty kpisz z siebie czy nie umiesz liczyc?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Squatlifter:
Kilka cytatów z wiki

Jednak nikogo nie trzeba było zmuszać, ludzie się sami garnęli do szczepień.


Szczepieniem objęto wszystkich, w późniejszym okresie również tych z przeciwwskazaniami[36], a za uchylanie się od szczepienia przewidziano od 5 sierpnia karę 3 miesięcy aresztu bądź 4500 zł[68].

Osoba, u której stwierdzono brak szczepień, mogła się spodziewać kary pieniężnej do 4,5 tys. złotych (co było kwotą czterokrotnie większą niż przeciętna miesięczna pensja w tamtym czasie)
Poza tym nadal szczepienia są dobrowolne, a media, politycy i pożal się boze specjaliści urządzają nagonke na ludzi jak ktoś śmie wątpić w ich zapewnienia, nawet nie krytykować, a tylko stwierdzić, że nie będzie się szczepił to od razu jest antyszczepionkowecem i szurem.

Już kiedyś pisałem, że jeżeli szczepienia są niezbędne to powinny być obowiązkowe, a jeśli są dobrowolne to nie powinno być takiej nagonki na tych, którzy decydują się nie szczepić.
18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Squatlifter: Porównujesz coś co zwalało z nóg w ciągu kilku dni to choroby, które u 80% ludzi jest bezobjawowa, u 17% ludzi objawia się trochę mocniejszą grypą, 3% trafia do szpitala, a 0,3% umiera. Danę trochę z dupy, ale tak to mniej-więcej wygląda.