Wpis z mikrobloga

Gdy we Wrocławiu wybuchła epidemia czarnej ospy w 1963 roku to wprowadzono obowiązkowy nakaz szczepień dla wszystkich mieszkańców, włącznie z dziećmi. Jednak nikogo nie trzeba było zmuszać, ludzie się sami garnęli do szczepień. I w ciągu miesiąca zaszczepiono 3,7 mln ludzi. Zaszczepiło się wówczas 98 proc. mieszkańców miasta i epidemia wygasła już po miesiącu. Na szczęście nie było wtedy Internetu i fakenewsów z rzeszą sieciowych szurów publikujących je dalej, bo nigdy nie udałoby się opanować tej epidemii tak szybko i sprawnie.
#szczepienia #koronawirus #wroclaw #covid19
  • 48
@Rafalski45: Wolność słowa jest ważna, ale już jest ona ograniczona przez prawa o tzw. mowie nienawiści itp. W przyszłości na pewno wejdą do kodeksów karnych w wielu państwach demokratycznych artykuły o publikowaniu i powielaniu fałszywych wiadomości. Ale trzeba poczekać, aż takie fakenewsy wyrządzą ogromne szkody i się politycy i społeczeństwa obudzą, że COŚ z tym należałoby zrobić. Być może będzie to już po jesiennych lockdownach i kolejnych stratach gospodarczych.
@Squatlifter: dokładnie, bo lockdowny jesienią się znowu pojawią. To się tylko wydaje, że tu jest garstka takich szczekaczy, trochę na fejsie i innych portalach, ale taki durny przekaz się najlepiej roznosi. Pajace piszą, że media straszą ludzi, ale tak naprawdę to oni sami ich straszą. Teraz już mamy połowę społeczeństwa sceptyczną do szczepień, gdzie kilka miesięcy temu to było nie do pomyślenia.
@Squatlifter najgorzej, że te szurowskie gadanie o szkodliwości szczepień jest zaraźliwe. Ja uważam, że każdy powinien się zaszczepić i sam też się szczepię. Ale ten irracjonalny strach, że będę miał jakieś NOP gdzieś tam z tyłu głowy był jak mnie szczepili. Jestem w stanie uwierzyć, że niektórzy ludzie, co są bardziej łatwowierni, po prostu się autentycznie boją szczepić przez Szurów :/
@Squatlifter: jak już rzucasz niusami, to sprawdzaj dokładnie - była przewidziana kara dla tych co się nie chcieli szczepić. Do tego szczepili również osoby z przeciwwskazaniami. Nie powiem, aby to był najlepszy sposób. Teraz kara plus czasowa izolacja osób z przeciwskazaniami na etapie końcowym szczepień powinny trochę uspokoić sytuację.
@Squatlifter: wystarczyło że wtedy nikt nie zrobił na tym #!$%@? wielkiej kasy bez ryzyka i prowadząc wcześniej badania niejednokrotnie za państwową kase, żeby potem jeszcze cwelebryci zarobili za reklamowanie, że oni są za szczepieniem, ba już w lutym 2020 prawie pierwszym pacjentem był Tom Hanks z przekazem "widzicie cwelebryci też chorują bójcie się dlaczego się nie boicie". W tej kwestii wg. mnie klasa polityczna PRLu była rzędy wielkości bardziej wiarygodna od