Wpis z mikrobloga

Ścieżka do pierwszej wymiany FIAT na crypto i od wymiany crypto na FIAT. I tak będziesz robił przez jakiegoś stabkecoina, więc wygląda to jak spekulacja na walutach.
A jak ktoś wysyła fiat na giełdę przez revolut?

Drugie pytanie, co jak ktoś w ciągu roku zrobi tysiąc zagrań na giełdzie, fiat - > krypto - > fiat, jak to rozliczyć? Każdą transakcję notować w zeszycie?
W sumie to dużo się nie dowiedziałem od Was xD, potwierdzenie przelewu niby ok, ale jak kupuje PtoP na binance czyli od innej osoby np blikiem na telefon to na potwierdzeniu bankowym wiecie co jest, mój numer i tej osoby i tyle ...
Jeśli chodzi o potwierdzenia wymiany FIAT do krypto i na odwrót to takowych nie znalazłem
Obstawiam po tym co piszecie że nie macie nawet tam konta xD
@hepat Podatek odliczasz tylko od zysku, udowadniasz ze przelałeś 1k, wyjmujesz powiedzmy 2k to udowadniasz to i tyle nie odliczasz swoich zagran
@hepat: przelew SEPA w euro np na binance jest za darmo z revoluta.
suma za ile sprzedałeś odjąć suma za ile kupiłeś, jeśli jesteś na plus to od tego plusa płacisz 19%, jak jesteś na minus to możesz go przenieść na przyszły rok i odliczyć od ewentualnego zysku w następnym roku, ale lepiej jest kupować krypto za krypto i po jakimś czasie dopiero zmienić na fiaty. W takim przypadku nie musisz