Wpis z mikrobloga

@kamilm119: Profesor Pierre. Możesz dodać tam słówka, które sprawiają ci kłopot i będziesz mógł tam je utrwalać poprzez regularne ćwiczenia z częstotliwością wyznaczaną przez program. Jeśli popełnisz błąd w danym słówku, program ustawi następna powtórkę za kilka dni a jeśli będzie poprawnie to ze słówkiem spotkasz się w późniejszym terminie.

A co do samej francuskiej ortografii to z czasem i praktyką będziesz kojarzył intuicyjnie akcenty do słówek.
  • Odpowiedz
@santander: Znam profesora Pierre'a, ale miałem z nim problem właśnie przy ortografii. Gubił akcenty w pisowni, albo nie uwzględniał czasem poprawnych. Załatali to jakoś?

Ja niektóre kojarze, bo jestem już na grupie C1. Chcę się przygotowac powoli do DALFa
  • Odpowiedz
@kamilm119: mi akcenty dobrze wchodzą. A jak je wpisujesz? Alt + kod litery, zmieniasz klawiaturę na francuską czy korzystasz z Ctrl? Ja korzystam z Ctrl (np. Ctrl z i daje î). To był sposób ich wpisywania jeszcze z czasów Profesora 2001, w wersji 6.0 się z tego wycofali ale stary sposób działa.

Ja zdałem DALF C1 dzięki kursowi przygotowującemu. Za ortografie na DALFie są może 3 punkty na 100
  • Odpowiedz