Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych? Przez to, że obawiają się o swoje zdrowie i życie. Wolą wtopić się w tłum. Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.

Ponoć mało jest tutaj wrzucanych zdjęć na #ladnetranski i dodatkowo fajnie by było rozkręcić #transkazpolski :p
źródło: comment_16215790604hZR93jXANPDLsT7z93qY1.jpg
  • 164
Wiecie czemu tak mało osób transpłciowych jest widocznych?


@emikotek93: Bo jest ich mało? Nawet zakładając optymistycznie z dupy, że takich jak Ty jest w całej Polsce 0,5% wszystkich obywateli, to wtedy mamy 190 tys. takich osób - rozkładając to na cały kraj to nadal jest bardzo mała liczba.

Wolą wtopić się w tłum. Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.


@
@kompek: chodzi o to, abyśmy nie bali się być sobą. Aby żyć bez strachu i obawy, że ktoś może nam coś zrobić z powodu, że nie wpasowujemy się w ich światopogląd. Zwykli ludzie mają gdzieś takie osoby jak ja, ale jest pełno osób, które chcą się pośmiać z innych bo są inni lub skrzywdzić za odmienność.

@duzeelobenc: osobom trans jest dużo ciężej się wtopić w tłum, nie każdy człowiek da
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emikotek93: Sorki za seksualny komentarz.dla mnie np osoby trans są nie widoczne bo nie jestem w stanie odróżnić osoby trans od cis.Jak ktoś mi się przestawia to mówię do tej osoby po imieniu i tyle nie patrzę czy ktoś jest trans czy nie to po prostu people. Dodatkowo nie wiem jak duży to jest % w społeczeństwie więc się tym nie przejmuje.
Ludzie często nie mają pojęcia kogo mijają na ulicy, a z mojego doświadczenia często mają to gdzieś.


To jest jakieś wielkie odkrycie? Codziennie na ulicy mijamy setki osób i nie wiemy o nich nic, z większością ludzi w naszym życiu wchodzimy w pojedyncze integracje.

To jest jedno z największych klamstw w jakie ludzie wierzą, że rzekomo cała reszta ludzkości o nich rozmyśla. W rzeczywistości większość ludzi ma nas gdzieś.
Aby żyć bez strachu i obawy, że ktoś może nam coś zrobić z powodu, że nie wpasowujemy się w ich światopogląd. Zwykli ludzie mają gdzieś takie osoby jak ja, ale jest pełno osób, które chcą się pośmiać z innych bo są inni lub skrzywdzić za odmienność.


@emikotek93: Znasz takie powiedzenie "jak się chce psa uderzyć, to kij się znajdzie"? To, że w Waszym przypadku powodem do szykan jest bycie trans nie
@Tommy__: i właśnie o to mi chodzi :) nikt sobie głowy nie zawraca tym kogo mija. I to miało tylko wzbudzić myśl kogo możemy mijać. Aby z tłumu zrobić osoby, a nie tylko tło

@kompek: ja jestem realistką. Wiem jak wygląda obecna sytuacja i wiem, że normalizując dane rzeczy ludzie się do nich przyzwyczają i będzie trochę lepiej. Wystarczy wziąć za przykład modę kąpielową kobiet. Kiedyś kobieta musiała mieć strój
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@emikotek93: a wiesz że twój wygląd może innych zwyczajnie brzydzić? Co innego wymodelowane z filtrami trapy na zdjęciach, a co innego na żywo. Męski głos, jabłko Adama, przyciemniona twarz od zarostu. Dla wielu osób to jest zwyczajnie obrzydliwe. A że hetero jest zwyczajnie więcej niż homo i bi, to zróbcie im przysługę i nie zmuszajcie ich do oglądania waszych wątpliwych wdzięków publicznie. Zresztą to się tyczy nie tylko was. Grube baby
@DorodnyTucznik: czyli według Ciebie z domu powinny wychodzić tylko piękne osoby? Bo brzydzi to Ciebie? A wiesz, że wtedy kanon piękna by się przesunął i kolejne osoby by były uznawane za brzydkie? A co do męskich cech u trans kobiet. Mogę powiedzieć na swoim przypadku i tych co znam, że staramy się wyeliminować wszystkie. A osób cis hetero jest najwięcej i nie ma co z tym dyskutować. Mimo to oczekuję równego
@emikotek93 W tym dzikim kraju, gdzie każdy musi wygląda tak samo szaro i smutno nie trzeba być transem, żeby woleć wtopic się w tłum. Załóż jakieś zbyt obcisłe spodnie, jakieś bardziej nietypowe ubranie i zaraz jakies zjeby będą wytykać Cię palcami i robić zdjęcia z przyczajki i wrzucać na wykop. Polacy zachowują się gorzej jak małpy w zoo jak zobaczą, że ktoś śmie śmieć wyglądać inaczej niż oni z ich polackimi mordami.
@emikotek93 Tak trzeba zmienić, najlepiej zamknąć ich w domach. Pamiętaj, że według wykopkow ruchy LGBT, marsze rownosci, filmy na Netflixie z homoseksualistami czy osobami trans działają tylko na ich niekorzyść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według wykopkow osoby LGBT będą bardziej tolerowane jak nigdzie nie będzie ich widać a one same nie będą się pokazywać ani o sobie mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)