Wpis z mikrobloga

@edgar_k: Przecież masz autobus co 4min. Serio znajdź miejsce w centrum o godzinie 8 w 15min xD za to spędzasz godzine na gapieniu się w asfalt w korku, a ja w tym czasie poprzegladam sobie mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nowy jork ma dobrze rozwinięty transport publiczny w porównaniu do reszty świata, nie usa:


@prewenaza: Po czym wklejasz artykuł mówiący tylko o metrze

Having been to 175 countries, I’ve seen all types of metro systems. From rickety old wagons to state-of-the-art levitating trains, from the dodgiest of stations to ones that can be confused for museums. So how does the MTA
  • Odpowiedz
A tu masz z teraz, 31min, 15 min szybciej niż zbiorkomem, ale dolicz czas na szukanie miejsca parkingowego.


@ButtHurtAlert: Ale ty łapiesz że to jest wyliczenie z teraz, z godziny 19? Powodzenia w dojechaniu w 31 minut na Marszałkowską 99A w godzinach szczytu xD
  • Odpowiedz
dodajmy jeszcze że metro to nie wszystko. nie wszędzie dojedziesz metrem, autobusy muszą zagęszczać sieć komunikacyjną, metro ma pełnić tylko rolę przerzutu mas ludzi.


@ButtHurtAlert: Si, metro/pociągi powinny służyć do przerzutu długodystansowego, a autobany/tramwaje do krótkodystansowego i pokrycia miejsc gdzie nie ma sensu puszczać linii o dużej pojemności.
  • Odpowiedz
dla mnie to patologia. Jak mam w sensownym czasie dotrzec z punktu a do punktu b bez samochodu xD? chyba was p------o, to nie jest zachod, gdzie istnieje komunikacja miejska


@Mistrszzz: Byłeś kiedyś w Warszawie?
  • Odpowiedz
Wszystko co nie jest do obsługi biur i korposzczurow. No ale jeśli na tym chcecie opierać miasto to spoko xD


@edgar_k: Przecież właśnie na tym się opierają centra miast w metropoliach na świecie xD.
  • Odpowiedz
tak, mieszkam tu od wielu lat. Komunikacja miejska w warszawie to zart

Nie żartuj. Komunikacja jest super

(na szczescie nie odprowadzam tu podatkow na te patologiczne pomysly "zielonych")

Jak się nie dokładasz, to nie narzekaj. Tak jakbyś się oburzał, że ukradłeś komuś z lodówki w pracy kanapkę, a okazała się z jajkiem, którego nie lubisz

@Mistrszzz:
  • Odpowiedz
@Kuklak: narzekam, bo mi przeszkadzaja takie pomysly. Porownywanie jezdzenia autobusem z jakas patologia, przesiadki w opozniony tramwaj xD (czyli zycie robaka) do wygodne ji szybkiej jazdy samochodem to dopiero zart
  • Odpowiedz
narzekam, bo mi przeszkadzaja takie pomysly. Porownywanie jezdzenia autobusem z jakas patologia, przesiadki w opozniony tramwaj xD (czyli zycie robaka) do wygodne ji szybkiej jazdy samochodem to dopiero zart

Oczywiście, że samochód jest wygodniejszy. Ale jest też droższy, niekoniecznie szybszy, bardziej szkodliwy dla powietrza, itd.

ile linii metra ma stolica xD?

ile linii metra ma twoje miast, do którego odprowadzasz podatki xD?

jezdziles
  • Odpowiedz
@Kuklak: Widze, ze tobie trzeba chyba rozrysowac co ma wspolnego ilosc linii metra do komfortu przemieszczania sie. Szkoda, ze takich baranow jest strasznie duzo obecnie.

Jechales kiedys metrem o 8 z centrum w strone kabat? (przed pandemia). Im wiecej linii metra, tym mniejsza potrzeba korzystania z samochodu. Obecnie komunikacja miejska jest dla biedakow i patologii ktorej nie stac na samochod xD
  • Odpowiedz
@Kuklak: Za 20 lat jak praktycznie beda same elektryki tez powiesz, ze samochody sa szkodliwe dla powietrza? K---a wygooglaj sobie ignorancie gadania (bodaj sggw je robilo), ze samochody w wawie odpowiadaja za okolo 10% problemu ze smogiem. Punkt dla ignoranta, jesli wygooglasz, gdzie jest problem ze z------m powietrzem w polsce
  • Odpowiedz