Wpis z mikrobloga

PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje woła o pomstę do nieba. 12k za metr w krakowie gdzie większość ludzi zarabia 3-4k

Powinni jak najszybciej wprowadzić:
- Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą. Jeśli ich nie stać - niech sprzedadzą tym którzy ich naprawdę potrzebują.
- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie
-Wprowadzić budownictwo socjalne na wzór TBS

Kwik byłby jeszcze głośniejszy niż ten od #programista15k :D Ale z pożytkiem dla tkanki miejskiej i ludzi którzy potrzebują spełnić swoją podstawową potrzebę posiadania mieszkania.

#nowylad #niedajsieokradac #podatki #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow #warszawa #trojmiasto
S.....b - PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje wo...

źródło: comment_1621333400tQGYrT6jDFHtQYcVpnXnsN.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@Scaab: Kupiłem już 3 mieszkania, zarobiłem na nie, zapłaciłem podatki. Za co chcesz mnie karać komuszku?
Żebyś tak do końca nie jęczał to są w górach, formalnie są niemieszkalne i nowe.
  • Odpowiedz
a po drugie do rozwiązania w zupełnie inny sposób - karając ludzi, którzy hałasują, badź właściciela, jeżeli notorycznie takich do siebie zaprasza.


@TenTypZez: Ludzie którzy hałasują mają to w dupie, wyjeżdżając na wakacje możesz łyknąć 200 zł mandatu za zrobienie imprezy bo i tak wyjdzie cię to kilka razy taniej niż pokój w hotelu i wyjście do klubu. Karanie właściciela miałoby większy sens, tylko jakie musiałbyś #!$%@?ć kary żeby to przestało się opłacać i w jaki sposób niby właściciel miałby pilnować swoich gości? Jak odróżnisz to w prawie tak, żeby nie ucierpieli normalni lokatorzy z uciążliwą babcią w mieszkaniu piętro niżej? Czy policja będzie ścigała studentów robiących awantury pod blokiem żeby ustalić od kogo wynajmują airbnb? Idea jest słuszna, ale w szczegółach to się nie spina ¯\_(ツ)_/¯
Jak masz całe piętro albo klatkę na wynajem - raz, że możesz postawić ciecia, dwa że konsekwencje poniosą głównie twoi pozostali goście więc masz większą motywację do reagowania.
Na moim osiedlu jest mieszkanie, które ma z 3 stron za sąsiadów najem krótkoterminowy - co chwila wisi ogłoszenie o wynajmie bo nikt nie jest tam w stanie dłużej mieszkać. Pomijając już takie historie jak goście regularnie zajmujący cudze miejsca parkingowe
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: A widzisz, to już jest trudniejsza sprawa do rozwiązania, choć nie niemożliwa. W ten sam sposób właściciel lokalu rozrywkowego może być odpowiedzialny za nieupilnowanie gości. Z resztą jak już jest na stole tak drastyczna opcja, jak zakaz działalności AirBnB w Polsce, to myślę że do przeforsowania jest jakiś przepis, który by zdejmował stamtąd mieszkania, w których są tego rodzaju problemy. AirBnB też ma swój system ocen zarówno wynajmujących, jak
  • Odpowiedz
No ale przede wszystkim to bym się zastanowił, czy to jest rzeczywiście tak powszechny problem, bo tu nie jestem przekonany, a zdecydowanie częściej przewija się argument o zatrzymaniu wzrostu cen wynajmu, nie poparty żadnymi danymi.


@TenTypZez: Ja akurat mieszkam blisko lotniska więc dostrzegam ten problem na co dzień ;) Nie jest to pewnie problem z którym boryka się większość Polaków, ale z tego co czytam na grupkach osiedlowych mieszkanie przez ścianę z airbnb to żadna przyjemność.
Ceny wynajmu to może być problem np w Krakowie blisko starówki gdzie ludzie są wypychani przez turystów. IMO po prostu do rozwiązania przez opodatkowanie wynajmu krótkoterminowego tak, żeby sfinansowało to odtworzenie nowej infrastruktury w mniej turystycznej okolicy.

myślę że do przeforsowania jest
  • Odpowiedz
Ceny wynajmu to może być problem np w Krakowie blisko starówki gdzie ludzie są wypychani przez turystów.


@GienekZFabrykiOkienek: Akurat wypychanie ludzi z centrów miast zaczęło się w Polsce na długo przed AirBnB i związane było z odpływem bogatszych na przedmieścia. W centrum pozostało dużo niezamieszkałych lokali i patologii, teraz wszedł tam też najem krótkoterminowy.

Powiem szczerze - znając ten kraj, policję, sądy itd nie widzę tego ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
No to jaki sens zakazywać tego? Na jedno wyjdzie, a obejścia będą z pewnością.


@TenTypZez: A jaki sens zakazywać morderstw? Proste przepisy typu zakaz obchodzi się zdecydowanie trudniej niż skomplikowane typu "twoi goście krotkoterminowi nie mogą za dużo hałasować bo będzie kara". Kwestia jest prosta - usługi turystyczne są uciążliwe dla otoczenia i nie ma żadnego sensu mieszać lokali turystycznych z mieszkalnymi. Jedyny powód dlaczego tak się dzieje to to,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: nareszcie ktoś mówi z sensem. Nie może być tak że bogacze mają wszystko a uczciwi biedni ludzie którym się nie poszczęściło nie mają nic!
  • Odpowiedz
@Scaab:
- Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą. Jeśli ich nie stać - niech sprzedadzą tym którzy ich naprawdę potrzebują.

Troche mieszkan sie na rynku pojawi, jednak nie taka ilosc aby zaspokoic zapotrzebowanie. Wprowadzenie takiego podatku doprowadzi do przerzucenia jego kosztow na najemcow (po glownie to robia ludzie, ktorzy maja wiecej mieszkan, wynajmuja da zysku)....

- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby
  • Odpowiedz
@Scaab:

Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?

No nie wiem, bo kogoś rodzice #!$%@? a nie byli nierobami bez pomysłu? Moje dziecko ma płacić podatek że zamiast latać na Malediwy odkładam mu hajs żeby sobie wybral mieszkanie przed 18stka?
  • Odpowiedz