Wpis z mikrobloga

PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje woła o pomstę do nieba. 12k za metr w krakowie gdzie większość ludzi zarabia 3-4k

Powinni jak najszybciej wprowadzić:
- Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą. Jeśli ich nie stać - niech sprzedadzą tym którzy ich naprawdę potrzebują.
- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie
-Wprowadzić budownictwo socjalne na wzór TBS

Kwik byłby jeszcze głośniejszy niż ten od #programista15k :D Ale z pożytkiem dla tkanki miejskiej i ludzi którzy potrzebują spełnić swoją podstawową potrzebę posiadania mieszkania.

#nowylad #niedajsieokradac #podatki #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow #warszawa #trojmiasto
S.....b - PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje wo...

źródło: comment_1621333400tQGYrT6jDFHtQYcVpnXnsN.jpg

Pobierz
  • 89
@Scaab:

- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?

uuu, czuje pieczenie tyłka ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zażalenia do swoich rodziców jak już, to nie jest zbrodnia byc dzieckiem kogoś bardziej zaradnego w życiu. Poza tym to PiS jesli dobrze pamietam zniosl podatek od spadków ( ͡°( ͡
@Scaab: - Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?

tylko w takim razie powinienes jeszcze placic w takim przypadku podatek za to ze w ogole [panstwo pozwoli ci wziac kredyt, co to w ogole za pomysl, by rodzice nie mogli obdarowywac swoich dzieci, przeciez to jest podstawowa tkanka spoleczna, niszcząc cos takiego podkopujesz caly
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie

@Scaab: Trollujesz, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mathieu_gbw: to akurat chyba sensowny punkt z całej listy. Najem krótkoterminowy to powinny być hotele/budynki do przeznaczone (patrz blok w całości pod to wybudowany). Jak bardzo rakotwórczo się tacy najemcy zachowują
@iamjashin: Myślę, że jeszcze przez jakiś czas nie będziemy mieć problemów z nadmiarem turystów i ogólnie to średni moment na wprowadzenie takich rozwiązań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym takie rzeczy powinny być ustalane ewentualnie przez poszczególne miasta, jeśli zajdzie taka potrzeba a nie odgórnie
@Scaab: A gdzie w tym wszystkim bombelki? Nierealne.
- podatek katastralny powinien być nałożony na ludzi bez bombelków, za każdego bombelka w rodzinie obowiązuje odwrotność podatku katastralnego - transfer socjalny.
- podatek od dziedziczenia - wyłączanie dla ludzi bez bombelków, za każdego bombelka jak wyżej - jednorazowy bonus podczas przepisywania nieruchomości
- zakaz najmu krótkoterminowego dla turystów - wyłącznie w przypadku turystów bezdzietnych. Za każdego turystę z bombelkiem jednorazowy bonus w