Wpis z mikrobloga

PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje woła o pomstę do nieba. 12k za metr w krakowie gdzie większość ludzi zarabia 3-4k

Powinni jak najszybciej wprowadzić:
- Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą. Jeśli ich nie stać - niech sprzedadzą tym którzy ich naprawdę potrzebują.
- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie
-Wprowadzić budownictwo socjalne na wzór TBS

Kwik byłby jeszcze głośniejszy niż ten od #programista15k :D Ale z pożytkiem dla tkanki miejskiej i ludzi którzy potrzebują spełnić swoją podstawową potrzebę posiadania mieszkania.

#nowylad #niedajsieokradac #podatki #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #krakow #warszawa #trojmiasto
S.....b - PIS powinien się teraz zabrać za rynek nieruchomości bo to co się dzieje wo...

źródło: comment_1621333400tQGYrT6jDFHtQYcVpnXnsN.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
- Podatek od dziedziczenia - dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?


@Scaab: bo ktoś za te nieruchomości wcześniej zapłacił i od tego odprowadził podatek. Tak samo jak od zarobków ten ktoś musiał odprowadzać podatek. Inwestował w nieruchomości głównie ze względu na swoje potomstwo, żeby im było w życiu lżej.
  • Odpowiedz
Podatek katastralny - sporo bardzo bogatych ludzi ma po 2-3 mieszkania z zerowym pożytkiem dla społeczeństwa, jeśli chcą mieć ich tak dużo - to niech płacą.


@Scaab: w nowym ładzie chodzi o to żeby dojechać klasę średnią, a nie najbogatszych. Myślisz że polityk, który ma 10 mieszkań, będzie głosował za katastratem?
  • Odpowiedz
dlaczego ktoś ma dostawać po rodzinie często wielkie nieruchomości za darmo a ja mam płacić pół miliona żeby gdzieś mieszkać?


@Scaab: otóż to. Ja bym ogólnie wprowadził podatek od bogatych rodziców. Nie rozumiem co to za sprawiedliwość społeczna, że jeden na studiach musi pracować, a drugiego utrzymują rodzice.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
- Zakaz najmu krótkoterminowego pod turystów - powinni oni mieszkać w hotelech które są do tego stworzone a nie wysysać z miasta lokale w których mieszkali normalni ludzie


@Scaab: Trollujesz, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mathieu_gbw: wiadomo że trolluje ale to akurat powinno być wprowadzone od zaraz i nie że względu na cenę nieruchomości a to, że zatruwa to życie normalnym mieszkańcom.
  • Odpowiedz
Podatek katastralny spowoduje, ze beda bogate i biedne dzielnice, teraz sie chociaz troche miesza wszystko. Poza tym, jak ktos zarobil na 3 mieszkania to w czym problem?
  • Odpowiedz
@Scaab: Przecież oni chcą wprowadzić bon mieszkaniowy... Jedyne do czego to doprowadzi to do wzrostu cen mieszkań o przybliżoną wartość bonu a ludzie którzy mają przynajmniej troche rozsądku = najpierw mieszkanie a później dzieci (pomijając nieplanowane sytuacje) będą w dupie bo bez dzieci nie ma bonu xDD Narób dzieci to może ci coś damy.
Zobaczcie co sie stało z cenami które trzeba było zapłacić za wymiane pieca węglowego po wprowadzeniu bonów.
  • Odpowiedz