Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Niebadzlosiem: czy ja wiem czy półśrodek. Na eBayu kupiłem klucz za funta i już drugi rok działa bez żadnych problemów. Wyrąbane w licencję MS, I tak zbierają wszystkie dane więc nie zamierzam im jeszcze dopłacać. Do ważnych rzeczy typu bank i tak używam Linuxa zainstalowanego na pendrive.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@romek898: musi być z taką anteną? XDD
Ja tam dygam do bankowości używać windy, jakbym mniejszą kasą obracał to by mi było wszystko jedno xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzlosiem: niby tak, ale chyba wolę się łudzić że to jest choć trochę legalny sposób xD Najlepiej to chyba zainstalować win 7, użyć kmspico, upgrade do win10 (z czystą instalacją) i mamy aktywowany system bez żadnych śmieci za darmo. Ale mi się już tak bawić nie chciało :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Niebadzlosiem: nie no, wg prawa kupno klucza i użytkowanie jest jak najbardziej legalne. Tylko tyle, że łamie on licencję Microsoftu, ale i tak nic z tym nie robią. Używanie aktywatora za to już łamie i prawo i licencję + nigdy nie wiesz co ten aktywator może zawierać ;D
  • Odpowiedz
@Leithain: Sporo tych licencji pochodzi z zezłomowanych kompów firmowych. MS mówi że program jest przypisany do płyty głównej i nie można przenieść. Prawo w UE mówi że MS może się w pompkę cmonąć i jak na jednym kompie system jest usunięty to możesz go zainstalować na drugim bo masz licencję na jedno stanowisko a nie na tą jedną niepowtarzalną płytę główną!
Więc generalnie jesteś kryty choć MS się to nie
  • Odpowiedz
@loginprzykladowy: ano. Ja kupiłem 3 lata temu za 125 zł i myślałem, że będę miał na zawsze. Miesiąc temu po wymianie kompa cdkey był zablokowany a sklep już nie istniał.
Wkurzyłem się i kupiłem nowy za 10 pln. Działa.

Jak następnym razem będę wymieniał kompa będzie już pewnie windows 15 ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Leithain: kupiłem kiedyś taki system.
Sprzedawcę zgarnęła policja, wezwali kupujących na przesłuchanie, w tym mnie.
Pytali mnie czy widziałem ze kupuje nielegalne oprogramowanie itp. mieli wydrukowana aukcje allegro.
Mowie ze nie widziałem bo napisane jest ORGINALNY wiec czemu mam firmie nie wierzyc.
Pokazalem im na telefonie ze jest 300 takich aukcji od 5 do 30 zl a ja wziąłem droga bo za 15 zł. Wiec wcale nie tak tanio.
I
  • Odpowiedz
@Wrobel_1111: licencje są legalne, ale ich użycie niezgodnie z zapisami licencji już nie - czyli zakup licencji OEM albo studenckiej na allegro i używanie jej w swoim domowym PC NIE JEST LEGALNE.


Microsoft i tak ma gdzieś piractwo wśród użytkowników domowych. Hajs robią na firmach i systemach dołączanych do komputerów.

@loginprzykladowy: Tez niezła bzdura. W sensie MS ma to gdzies małe firmy. Pracowałem kiedyś w biurze, gdzie każdy
  • Odpowiedz
@Ka4az: nie bzdura, a fakt. Małe firmy są traktowane jako nic nieznaczący konsumenci. Nie korzystają z drogich rozwiązań, nie mają złożonych środowisk. Ot 6 komputerów dla Grażynek i jakiś stary serwer bez wsparcia. Takie firmy potem fajnie kończą jak się coś grubo sypnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z czasem i tak będą przymuszane do przejścia na legalność, chociażby ze względu na wykorzystanie chmur, Office 365 czy
  • Odpowiedz