Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@cubus92: jest, ale to nie zgodne z licencją MS. Unia mówi, że możesz tak zrobić, MS, że nie... Czyli według MS nie masz legalnego systemu. A uwierz mi 10 jest wystarczająco rozmowna, żeby to szybciutko zgłosić.

W większości przypadków nikt Ci problemów nie zrobi, dopóki nie będziesz robić nic komercyjnego... Ale w teorii. I znowu - to po prostu jest nielegalne. Używasz na własne ryzyko... Ja kupowałem te klucze do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Leithain: Zależy
Część z nich jest legitna, choć nie tak, jak Microsoft by chciał
Jak na przykład uczelnia dostaje pakiet kluczy z jakiejś okazji, to potem oddają nadmiar czy coś
  • Odpowiedz
@Wrobel_1111: licencje są legalne, ale ich użycie niezgodnie z zapisami licencji już nie - czyli zakup licencji OEM albo studenckiej na allegro i używanie jej w swoim domowym PC NIE JEST LEGALNE.

Microsoft i tak ma gdzieś piractwo wśród użytkowników domowych. Hajs robią na firmach i systemach dołączanych do komputerów.
  • Odpowiedz
@Wrobel_1111: przypadki są dwa - kupujesz licencję od partnera MS i używasz jej legalnie albo kupujesz jakiś kod na allegro i używasz go jak kodu od kolegi z forum - działa, ale zgodne z zapisami licencji nie jest.

Zarabiają na Office jako całości produktu z sharepoint i całą resztą tego ekosystemu.
  • Odpowiedz
@Leithain: To co sobie tam MS napisze nie jest nad prawem UE. Mogą co najwyżej dezaktywować klucz (czego raczej nie robią zbyt często).
Art. 51 3.

Wprowadzenie do obrotu oryginału albo egzemplarza utworu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Defined: No dokładnie, inna sprawa, że nikt nie zweryfikuje (zgodnie z prawem), czy typ odinstalował windę u siebie xD i nie robi magicznego rozmnożenia.
Jeszcze inna sprawa, że już znacznie łatwiej aktywować dziesiątkę z KMSa i nie cackać się w jakieś lewe klucze.
  • Odpowiedz
@EmPfLiX: a to nie jest jakiś dupochron jak kupujesz? Mam na mysli, że jesteś tym przypadkiem 1/10000000 i bagietmajstrzy wpadają, zabierają kąputer bo masz pirata winde, a ty wtedy kwitkiem z allegro, że zakupiony uczciwie za PLN?
  • Odpowiedz
@Leithain: Ogólnie są 2 sposoby. Pierwszy to pirat i program KMSpico instalujesz go on aktywuje Ci system, updaty działają i wszystko elegancko działa. Drugi to prawdziwy Windows 10 kupiony ze sklepu https://www.x-kom.pl/p/254997-system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-64bit-box-usb.html który kosztuje 600zł
Szkoda się bawić w półśrodki :)

A i obecnie sprawa wygląa tak że Windowsa jako takiego pobiera się nie z torentów tylko ze strony Microsoftu i instaluje na pendrive/plycie już najnowszą wersję :)
  • Odpowiedz