Wpis z mikrobloga

Bogactwo w Polsce: 8000 pln (2141 usd) miesięcznie brutto, poziom kasjerki w Lidlu w Niemczech
Nawet 50k miesięcznie moim zdaniem nie jest bogactwem, a jest to zaledwie 13 000 usd. Tyle to ma programista, lekarz, inżynier w USA. Co sobie za to kupisz? Np. dom w centrum Wrocławia po 10 latach pracy, przy założeniu, że nic nie wydasz. Czy to jest bogactwo? Czy też może klasa średnia i nawet niekoniecznie wyższa, bo ona posiada po kilka takich nieruchomości.
#gospodarka #ekonomia #podatki #bekazpisu NOWY WAŁ
  • 16
@Krzysu: a dlaczego ja mam jechać? Może wypieprzmy z kraju te wszystkie niedojdy, które zarabiają po 2k-3k i są łase na pieniądze ludzi lepiej zarabiających? One też będą w Indiach uchodzić za bogaczy. Np. możemy wypieprzyć wszystkich emerytów do Indii. Czemu ja mam jechać, a nie oni?
Zresztą nie pracuje zdalnie w Polsce, a płacę podatki w Polsce. Wszyscy chcą mnie opierdzielić z nie swojej forsy.
@Sekularyzacja Dlatego, że zazdrościsz zarobków innym ludziom i żeby poczuć się lepiej od innych wyjazd do kraju, gdzie zarobki są kilkukrotnie mniejsze niż w Polsce (co za tym idzie podatki też) jest dobrym wyjściem. Jakby rząd nie rozdawał hajsu to by ludzie nie brali ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko głupi nie skorzysta, jak rząd oferuje hajs. Sam miałem rentę rodzinną za zmarłego członka rodziny i dzięki niej mogłem
@Sekularyzacja: Co Ty gosciu za glupoty tutaj sadzisz farmazony? 50k miesiecznie i po 10 latach JESLI NIC NIE WYDASZ kupisz sobie dom? Stawiam, ze matematyka nigdy nie byla Twoja mocna strona, ale 10 lat bez wydawania przy zarobkach 50k/msc = 6 000 000, za 6 milionow to sobie pajacu kilka domow mozesz kupic XDDDD