Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko260
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

396

Liczba urodzeń w Polsce w ciągu dekady spadnie poniżej 200 tys. rocznie

Pokaż treści 18+

Liczba urodzeń w Polsce w ciągu dekady spadnie poniżej 200 tys. rocznie

Polki z roku na rok rodzą coraz mniej dzieci. Wskaźnik dzietności w Polsce spada od 2017 roku. Patrząc na przykład państw takich jak Korea Południowa tendencja spadku urodzeń nie ma dolnej granicy. Jako kraj zaczynamy ponosić negatywne konsekwencje stylu życia współczesnych młodych kobiet.

the_bond_7
the_bond_7
the_bond_7
z
salon24.pl
dodany: 28.10.2023, 19:50:30
  • #
    demografia
  • #
    przegryw
  • #
    p0lka
  • #
    blackpill
  • #
    imigranci
  • #
    socjologia
  • 334
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Raport: kultura nieprzyjazna macierzyństwu. Liczby i postawy wobec posiadania dzieci w Polsce
kopyrta
z wei.org.pl
  • 6
Utopia
konto usunięte
z pl.wikipedia.org
  • 2

Komentarze (334)

najlepsze

Operator_Zaworu
Operator_Zaworu
Operator_Zaworu
28.10.2023, 20:11:04 via Wykop
  • 227
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jagoslau
jagoslau
jagoslau
28.10.2023, 21:46:24 via Wykop
  • 158
@Operator_Zaworu:

Żeby było śmieszniej - kobiety właśnie po to mają przywilej płciowy w postaci emerytury wcześniejszej o 5 lat, bo zakładano że po osiągnięciu pewnego wieku będą się opiekowały wnukami, a młodzi będą mogli spokojnie iść do pracy. Oczywiście jak to wygląda w praktyce - wiadomo. Babcie jakoś nie garną się do opieki nad wnukami albo z różnych powodów nie mogą tego robić.

Tyle dobrego, że teraz dostajesz dodatkowe punkty przy
  • Odpowiedz
Q.....l
konto usunięte 29.10.2023, 00:03:02 via Wykop
  • 67
@Operator_Zaworu: Przede wszystkim w polsce na dzień dzisiejszy w przedziale wiekowym 19-35 l brakuje minimum 1,1 mln kobiet.A tak na prawdę to z 2 mln.

To jak te dzieci sie mają rodzic ??
  • Odpowiedz
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
28.10.2023, 22:49:11 via Android
  • 141
Oczywiście media już mają gotową narrację, że to wina mężczyzn, którym nie chce się uprawiać keksu i nie nadążają za nowoczesnymi polkami ( ͡º ͜ʖ͡º)
REMEMBERWHATTHEYTOOKFROM_YOU - Oczywiście media już mają gotową narrację, że to wina ...

źródło: temp_file2051164564476065649

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bregath
bregath
bregath
29.10.2023, 01:17:13 via Wykop
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Smog_Warszawski
Smog_Warszawski
Smog_Warszawski
29.10.2023, 07:03:40 via Wykop
  • 23
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
28.10.2023, 21:21:55 via Android
  • 117
Słaba płaca? Ciągle pracujesz, żona też? Mało wolnego, zapieprz cały czas? Hej! Musisz koniecznie mieć dużo dzieci!
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
28.10.2023, 21:33:53 via Wykop
  • 133
@larkinflight: dlaczego się nie rozmnazacie! przecież place wam minimalną, wynajmuje wam kawalerkę za 3 tys a wy nie chcecie mi zrobić nowego niewolnika!
  • Odpowiedz
L.....i
L.....i
konto usunięte 28.10.2023, 21:44:49 via Wykop
  • 37
@rafal-heros: COOOO?!!! PODWYŻKA MINIMALNEJ O 600 BRUTTO? CHCESZ ABY MOJA FIRMA WARTA KILKA MILIONÓ UPADŁA, BO WYDAM NA PRACOWNIKÓW O 10% WIĘCEJ!!!!!????
  • Odpowiedz
E-m-b-e
E-m-b-e
28.10.2023, 21:20:08 via Wykop
  • 89
Jak to możliwe? Przecież kobiety nie rodziły przez ostatnie 8 lat bo się bały. Od grudnia/stycznia będzie nowy rząd, strach minie i zacznie się baby boom ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dondzonson
dondzonson
28.10.2023, 21:42:05 via Wykop
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
E-m-b-e
E-m-b-e
28.10.2023, 21:43:47 via Wykop
  • 21
@dondzonson: to ironia
  • Odpowiedz
Sprus
Sprus
29.10.2023, 01:43:50 via Wykop
  • 73
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yayra
Yayra
Yayra
29.10.2023, 01:31:04 via Wykop
  • 10
@Sprus: Ten kraj już się rozpadam, kwestia czasu, jak się rozpadnie na mniejsze części.
  • Odpowiedz
pelissa
pelissa
30.10.2023, 20:33:40 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
rafal-heros
rafal-heros
rafal-heros
28.10.2023, 21:34:55 via Wykop
  • 71
Ale za 20 lat w-----e chorych bezdomnych. Będzie niczym w Gettcie Warszawskim. Ludzie będą przechodzić obojętnie obok konającego
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Turbator
Turbator
28.10.2023, 22:00:20 via Wykop
  • 74
@rafal-heros: Myślę, że aż tak katastroficznie nie będzie. Natomiast myślę, że w ciągu dwóch dekad pojawi się nowe zjawisko, mianowicie starzy ludzie, mieszkający jak studenci - po 3-4 osoby na mieszkaniu. Obecnie chyba egzotyka, a za jakiś czas zupełna norma.

Choć z drugiej strony, naprawdę widzę w takim rozwiązaniu wiele plusów. Wzajemna pomoc w obowiązkach w takim wieku, jest chyba nieoceniona. Tak samo jak nieocenione są relacje międzyludzkie (które notabene
  • Odpowiedz
Turbator
Turbator
28.10.2023, 22:27:56 via Wykop
  • 33
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
k.....a
k.....a
konto usunięte 28.10.2023, 22:22:32 via Wykop
  • 65
To teraz przykład mojej znajomej 10 k netto w korporacji, wynajem kawalerki w stolicy 3,5 k czyli zostaje zawrotne 6,5k i teraz uwaga - wpada w drugi próg podatkowy i od października do grudnia straci dodatkowo około 5000 zł, żeby zarabiać więcej to trzeba znowu bawić się w szkolenia, certyfikaty, dostanie bardziej odpowiedzialne stanowisko i jeszcze więcej odda państwu które w żaden sposób nie pomogło jej w zdobyciu tych kwalifikacji. Czy to
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

L.....i
L.....i
konto usunięte 28.10.2023, 22:24:26 via Wykop
  • 78
@korneliaaa: należy do 5% najlepiej zarabiających. Co mają powiedzieć ci na minimalnej?
  • Odpowiedz
k.....a
k.....a
konto usunięte 28.10.2023, 22:28:59 via Wykop
  • 43
@Lord_Apatii_i_Depresji: No właśnie do tego nawiązałam, jeśli przy takiej pensji w Warszawie gdzie koszty życia są wysokie ciężko o dziecko to co mają powiedzieć ludzie z niższymi pensjami? Ktoś powinien ten problem rozwiązać ale ja dobrze wiem, że nikt z rządzących tego nie zrobi.
  • Odpowiedz
JIDF
JIDF
28.10.2023, 19:53:14 via Wykop
  • 64
Umowa międzypokoleniowa upadała - Czyli dostaniesz emeryturę zależną od ilości dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PanieAreczku
PanieAreczku
28.10.2023, 22:25:33 via Wykop
  • 55
@opablo123: niech mi nie zabieraja zus w takim razie. Ja chetnie sobie odłożę samemu i nie bede potrzebowal zlamanego grosza w zamian.
  • Odpowiedz
yebiedienko
yebiedienko
29.10.2023, 00:13:58 via Android
  • 22
@PanieAreczku Odłożyć grosza to nie problem, problem w tym, że nie będziesz go miał na co wydać potem jak nie będzie komu wykonywać najprostszych prac.
  • Odpowiedz
Trado
Trado
Trado
29.10.2023, 01:27:06 via Wykop
  • 49
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Trado
Trado
Trado
29.10.2023, 01:33:17 via Wykop
  • 12
@Trado: Jeżeli ktoś zastanawia się co oznacza "rozrost państwa w każdej dziedzinie", to oznacza to około 1 miliona urzędników pracujących obecnie w Polsce (za PRLu było to 100 tyś., w dużo liczniejszym kraju) oraz około 4 milionów zatrudnionych ogółem w budżetówce (to prawie 1/4 wszystkich zatrudnionych, czyli 1 na 4 Polaków pracuje na państwowym garnuszku). Skutkiem jest oczywiste zubożenie społeczeństwa, bo ktoś za te socjalistyczne fanaberie musi płacić. Nie ma
  • Odpowiedz
wooster
wooster
29.10.2023, 09:47:52 via Android
  • -1
@Trado w każdym rozwiniętym państwo spada dzietność. To co napisałeś mogłoby się tyczyć Japonii, Korei, Chin, Czech itd.
  • Odpowiedz
Rade86B
Rade86B
28.10.2023, 22:14:48 via Android
  • 38
Czasem sobie myślę ja lewej 37 brat 35 siostra 33( ͡º ͜ʖ͡º) wszyscy bezdzietni ehhh nie ma nadzieji dla tego kraju (-‸ლ)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

L.....i
L.....i
konto usunięte 28.10.2023, 22:21:49 via Wykop
  • 40
@Rade86B: u mnie w rodzinie na 8 chłopaków [kuzyni] tylko 2 ma dzieci i mają już prawie 40 lat. Jeden chyba 36 a drugi 38. Ci najbogatsi nie zrobią nigdy, bo wolą jeździć do Afryki albo Miami.
  • Odpowiedz
SkrytyZolw
SkrytyZolw
29.10.2023, 05:04:18 via Wykop
  • 10
@Rade86B: u mnie podobnie, jest nas trójka, dzieci zero. Ale dla odmiany, mam kolegę z typowej góralskiej rodziny. Jego tata ma 11 rodzeństwa. On ma trójkę i wszyscy poza nim mają już po dwoje dzieci.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
Kolejny bezczelny lekarz. 400 zł za 10 min wizyty? Od maja 5 min!
3395
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej
2979
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
Kolejny rajdowiec jeżdżący 350 km/h po polskich drogach
2573
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
Jak Okraść Społeczeństwo na Własną Emeryturę Przewodnik po Polskich Przywilejac
2525
Związek zawodowy policjantów twierdzi, że policjantów nie wolno badać alkomatem
Związek zawodowy policjantów twierdzi, że policjantów nie wolno badać alkomatem
2383
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #ekonomia
  • #rozowepaski
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #spoleczenstwo
  • #logikarozowychpaskow
  • #ciekawostki
  • #p0lka
  • #blackpill
  • #antynatalizm
  • #przemyslenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking