Wpis z mikrobloga

Nie zaliczyłem testu na IQ. Musiałem zamontować odpływ do zlewozmywaka, ale@to bardziej skomplikowane, niż myślałem. Odległości są nietypowe i przeszkadza jeszcze wejście z wodą. Ogólnie zatem działa, nie cieknie, ale... szafka się nie zamyka. Różowa sobie wymyśliła taki system z zamykaniem i zahacza deska na końcu. Nie jestem w stanie już chyba bardziej tego przesunąć. Macie jakieś rady? Bo ja się poddaje. #diy #majsterkowanie #hydraulika
asfalt6 - Nie zaliczyłem testu na IQ. Musiałem zamontować odpływ do zlewozmywaka, ale...

źródło: comment_1620720293HajyoyHF4bSiYoXnJKccCq.jpg

Pobierz
  • 71
@asfalt6: 1 sprawa trzeba było kupić np. syfon z wyjściem na podłączenie do zmywarki :P 2 sprawa kontakt w świetnym miejscu bhp 100% XD Widziałem że ludzie stosują takie rozwiązanie by odłaczać zmywarke od pradu ale w razie w to mało bezpieczne XD Ogólnie gdzieś prąd powinien być min 60cm od źródła wody :D Ale kto jak tam woli.
I wydaje mi się że masz źle meble kuchenne zamontowane, za blisko
@espu:
@emerjot:
@dexprofen:

jak ci zacznie przeciekać to zaleje kontakt

przynajmniej jak cos jebnie to gniazdka nie zaleje.

kontakt w świetnym miejscu bhp 100% XD. Widziałem że ludzie stosują takie rozwiązanie by odłaczać zmywarke od pradu ale w razie w to mało bezpieczne XD Ogólnie gdzieś prąd powinien być min 60cm od źródła wody :D Ale kto jak tam woli.


Przecież to standardowa lokalizacja gniazda do zmywarki, jakby było
@espu: Nic się nie stanie od zachlapania gniazdka wodą, żeby spowodować zwarcie musiało by się tam dostać sporo wody, tak aby faza połączyła się przez tą wodę z neutralnym. W takiej sytuacji wywali ci bezpiecznik i w sumie nic wielkiego się nie stanie. Aby stworzyć takim gniazdkiem zagrożenie dla człowieka, to trzeba by zalać całe mieszkanie, a i tak wtedy porażenie nie jest takie pewne jeśli nie stoisz tuż przy gniazdku.