Wpis z mikrobloga

Nie zaliczyłem testu na IQ. Musiałem zamontować odpływ do zlewozmywaka, ale@to bardziej skomplikowane, niż myślałem. Odległości są nietypowe i przeszkadza jeszcze wejście z wodą. Ogólnie zatem działa, nie cieknie, ale... szafka się nie zamyka. Różowa sobie wymyśliła taki system z zamykaniem i zahacza deska na końcu. Nie jestem w stanie już chyba bardziej tego przesunąć. Macie jakieś rady? Bo ja się poddaje. #diy #majsterkowanie #hydraulika
asfalt6 - Nie zaliczyłem testu na IQ. Musiałem zamontować odpływ do zlewozmywaka, ale...

źródło: comment_1620720293HajyoyHF4bSiYoXnJKccCq.jpg

Pobierz
  • 71
@dwa_szopy: standardowa lokalizacja gniazda w patodeweloperce, w łazience i kuchni gniazda powinny być 1-1,2m nad podłogą, nawet w prl-u robili na wysokości włączników, jak dla Ciebie gniazdo nad blatem i BHP jest xD, to xD z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak dla Ciebie gniazdo nad blatem i BHP jest xD, to xD z Ciebie


@emerjot: nie gniazdo nad blatem to XD, tylko gniazdo do zmywarki nad blatem to XD.
I tak, robi się standardowo gniazda w kuchni na wysokości 1,1 m, a przyłącze do kuchenki i gniazdo do zmywarki na 0,4 cm.
Nie wiesz tego, bo dla ciebie wszystko co wybudowane po 2010 roku to patodeweloperka, a po prostu wcześniej nie
@dwa_szopy: standardowa lokalizacja gniazda w patodeweloperce, w łazience i kuchni gniazda powinny być 1-1,2m nad podłogą, nawet w prl-u robili na wysokości włączników, jak dla Ciebie gniazdo nad blatem i BHP jest xD, to xD z Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@emerjot: o #!$%@?, bzdury straszne i widzę, że wyzywanie "patodeweloperów" to chyba u niektórych już odruch bezwarunkowy. Chciałbym widzieć jak masz zmywarkę czy młynek do
@dwa_szopy: Zastanawia mnie a po co chcesz odłączać zmywarkę od prądu XD może przy okazji pociągnij przewody od zabudowanego piekarnika, kuchenki :D Cos się dzieje to powinien być bezpiecznik pod to i najlepiej osobno poprowadzony prąd(osobna żyła). Jeszcze robi się tak że teraz płyty tylne od szafek od umywalek też sie montuje i wtedy tylko otwory na przewody w płycie więc dojścia do takiego gniazdka nie ma i tak :P Widziałem
@asfalt6: Na wyjsciu bezposrednio przy scianie daj trojnik na zlew i zmywarke, a te szare rury zastap rura gietka, harmonijka. I nie bedzie #!$%@? - mam tak, bo tez mialem #!$%@? pod zlewem i ogarnalem w ten sposob.