Wpis z mikrobloga

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie. Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #podatki #gospodarka #emigracja #pracbaza #ekonomia
Ignacy_Loyola - Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł...

źródło: comment_1620636057VcZdoUPn13ILaR7DBiZ2Y3.jpg

Pobierz
  • 199
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola może dzbanie nie chodzi o ich wysokość tylko to co w zamian się dostaje. Ja chętnie będę płacił i 90% jak za to będzie służba zdrowia, rowne drogi, komunikacja w miejsce bolatzkich 80% a w zamian ukraiński śmierdzący chj do powąchania
  • Odpowiedz
@skolfild: Przexiez to depresji można dostać od takiego posta. Wszystko źle i źle, i tylko jak nasi przyjdą to jak czarodziejska różczką za jednym dotknięciem będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Może dlatego jedzie do Danii, bo to jedno z państw obok takiej Szwajcarii, Belgii, Norwegii czy Islandii z największymi płacami? I pieniądze nie idą tam na propagandę i spółki/fundusze z dupy obsadzane nieudacznikami?
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: A ja go doskonale rozumiem, uciekłem z tego #!$%@?łka w wakacje - w tym kraju jeżeli masz dzieci, to skazujesz je na egzystencje z patusami, katofaszystami, emerytami, opcjonalnie banany które są patologią samą w sobie - więc z jednej strony masz katolicką patologię, a jak chcesz np lepszą szkołę to masz bananową rozpieszczoną patologię.

Walić ten kraj
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1: Weź proszę tą moją listę i napisz jedną pozytywną rzecz o każdej z nich. Proszę naprawdę szczerze :-) Idealnie nigdy nie będzie, ale zawsze może być lepiej, a w naszym wypadku - dużo lepiej niż jest.
  • Odpowiedz
już powyżej £100k masz obniżkę bo wtedy nie masz już kwoty wolnej od podatku


@russo: ehh... Powtórzyłeś tylko to co pisał OP, a pytałem o źródło. No nie ważne, znalazłem sam - https://www.gov.uk/income-tax-rates 125k jest graniczne żeby nie uwzględniać wolnej od podatku.

gdzie £151 ma efektywnie 40% jeszcze


@russo: 151k ma efektywnie 35%. Efektywne 40% zaczyna się przy około 255k

Oczywiście nie uwzględniam NIN tylko mówię o samym podatku.
  • Odpowiedz
Nie będę nikomu odpowiadał tylko tak tylko napiszę, naprawdę zarabiając w polsce 300k pln w it liczy na dużo wyższą pensje w Danii? O ile będzie miał tam większe pieniądze? 30-60%? A zapłaci zamiast 5-19% 40-50%. Czy usługi stoją na dużo wyższym poziomie oczywiście, ale drugim 'podatkiem' od obcokrajowców będzie wyższy koszt utrzymania się i ogólnie życie bo w skandynawii nie tylko usługi ale również mieszkania/domy i jedzenie jest sporo droższe.

Jeśli
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Od kiedy Dania to kraj w kręgu kulturowym Polski? Wiem, że Polacy maja kompleks, ale nie oszukuj siebie samego. Polska NIE JEST krajem zachodnim. To kraj ruski, wschodni. Nasz krąg kulturowy to Rosja i Ukraina, a nie Dania.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Nie, nie ma.
Ale Polaczki z nad Wisły gówno wiedzą, w gównie byli, a najwięcej maja do powiedzenia.

Ile lat pracowałeś w Danii, że takie farmazony piszesz? Chyba, że ziemniaki zbierałeś za 70 koron i spałeś w namiocie na polu u ciapaka xD
  • Odpowiedz
komunistyczny sposób planowania - #!$%@? coraz większe koszty uzyskania przychodu i życia -> rozplanujmy je sprawiedliwie na mieszkania dla bezdomnych -> ??? -> profit


@girabaldi: bij chochoła dalje t ak jak konia
  • Odpowiedz