Wpis z mikrobloga

Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł zusu miesięcznie. Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.

Dlaczego nikt kto narzeka na wysokie podatki nie wyjedzie tam, gdzie są niskie? Tylko każdy pcha się do tych lewackich kalifatow. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #podatki #gospodarka #emigracja #pracbaza #ekonomia
Ignacy_Loyola - Narzekaj na podatki w Polsce, gdzie na JDG jest liniowe 19% i 1500 zł...

źródło: comment_1620636057VcZdoUPn13ILaR7DBiZ2Y3.jpg

Pobierz
  • 199
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola może dlatego, że z takimi zarobkami w Danii nie wpadnie jescze w te 50 procent?


Może dlatego, że płacąc te podatki dostanie coś w zamian, a nie jak tutaj prawie że nic :)

Krajów z niskimi podatkami w naszym kręgu kulturowym niestety nie ma.

Hahah zgasił cie jak kiepa xd
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: Prawdopodobnie każde konto będzie opodatkowane, nieważne czy jest firmowe czy prywatne. Aczkolwiek nie dam sobie ręki uciąć bo dawno nie śledziłem tematu. Wstępnie podatek miał być odprowadzany od kwot >250k ale pewnie przez kryzys Covidem zmniejszyli do 100k, żeby ludzie zaczęli wydawać oszczędności co wypchnie gospodarkę z zastoju.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola:

@PiotrFr: Tak było. Na wykopie sami milionerzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdradzić ci tajemnice takich "kosmicznych zarobków"?
Jesteś sobie murarzem jak ja, bierzesz 500€ dniówki netto, do tego buduje domy na sprzedaż. Np w zeszłym roku za dom zlecony developerowi do budowy zarobiłem 70k. Od tego 6k podatku i to jedyne co zapłaciłem. Rodzina 2+2 kwota wolna 70k€
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola:

Gdyby każdy tak zrobił to NFZ miałby większy budżet.

I w związku z tym jakość usług publicznych by się podniosła? Nie no #!$%@?, nie wiem czy zyjesz w jakimś utopijnym skrawku naszego kraju czy zwyczajnie jesteś Obajtek. 5/10 bo mnie #!$%@? i odpisałem.
  • Odpowiedz
Wyjedź do Danii, gdzie są jedne z najwyzszych podatków na świecie, a opodatkowanie najbogatszych sięga grubo ponad 50% xD.


@Ignacy_Loyola: ale może zamiast manipulować jak gamoń dodaj też jego komentarz, gdzie mówi, że jest tego świadomy bo już tam mieszkał i poza podatkami liczy się dla niego ochrona zdrowia i dobra emerytura na co nie ma szans w Polsce
  • Odpowiedz
wiesz, że za ZP od początku ich rządów powstało więcej dróg szybkiego ruchu niż w analogicznym okresie rządzenia koalicji PO-PSL?


@kryptonim_putas: Powstało, czy oddano do użytku? Chyba dostrzegasz różnicę?

Nieśmiało przypomnę o tym, że PO zatwierdziło "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)"
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Z czego?

Bo uwaga, nie chodzi o to że te rzeczy są niedowinwestowane, oni po prostu nie potrafią tym zarządzić:

Szkoły - kuleją, brak pomysłu jak nauczać 30 osobowe klasy, a uczelnie wyższe to w 80% leśne dziadki którzy średnio co uczą.

Drogi- dramat.

Publiczna służba zdrowia - dramat, kolejki, złe zarządzanie

Wojsko - dramat, photoshopują sobie hełmy żeby dobrze wyglądało na zdjęciach xD

Zagospodarowanie przestrzenne - dramat i
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Widzisz jaka jest perspektywa życia w tym kraju. Lepiej wyjechać na zachód i tam płacić większe podatki, bo wiesz, że nie są #!$%@? na kiełbasy wyborcze dla patologii.
  • Odpowiedz
@Bloodaxis1 Kraj w którym nie musisz czekać tyle na rozprawe sądową? Kraj gdzie są jednak równiejsze drogi? No i przede wszystkim nie masz przy władzy PiSu z ich pomyslami.

Jak wszędzie będą plusy i minusy. Widocznie dla kogoś były warte nawet tej różnicy w podatkach.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Powiem ci tak, mieszkam na zachodzie kupę lat- we Francji i w Stanach. Opowieści o równych drogach czy lepszej publicznej służbie zdrowia, to można miedzy bajki włożyć ( tak samo jak i publiczne szkoły i wszystko co jest publiczne. A wyjeżdżanie z kraju tylko dlatego, ze rządzi PiS, to bardzo słaby argument.
  • Odpowiedz