Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu był na wykopie test dotyczący aspergera/spektrum autyzmu, wypełniłem i wyszło mi blisko górnej granicy punktowej (38/50).
Jak tak czytam o "cechach" osób z tą przypadłością to trochę (no dobra, bardzo) jakbym czytał o sobie.
Jak fachowo nazywa się taki prawdziwy test specjalistyczny, gdzie mogę go wykonać i ile kosztuje?
W internecie znalazłem jedynie jakieś opisy testów dla dzieci z jakimiś kosmicznymi kwotami dochodzącymi do 2k.
Jakieś luxmedy czy inne tego typu firmy mają w swojej ofercie może taką usługę?

#psychologia #psychiatria #asperger #autyzm #luxmed #ubezpieczenia #zdrowie
  • 43
@Wykopowicz_Ryan: płacisz nie za test kosztujący pewnie w jednostce badawczej 35zł, tylko za wiedzę osoby interpretującej go. Albo osób. To jest normalna cena za prywatną diagnozę.
Niestety, trafiłeś na działkę, która NFZ i innych ubezpieczycieli nie interesuje. Diagnozowanie wysoko funkcjonujących osób dorosłych w spektrum autyzmu to jest bardzo specjalistyczny margines
@jrs2: co ciekawe, część osób nawet nie wie co to za test, podają mi numery do jakichś kierowników, ci z kolei dają mi namiary na kierowników innych klinik (sytuacja z dzisiaj) ale najbardziej byłem zaskoczony gdy wczoraj, w jednym miejscu usłyszałem że u siebie z usług to robią tylko elektrowstrząsy xD