Wpis z mikrobloga

@MrBanana: Jeśli tylko lubisz się poruszać po dwóch niekompatybilnych gałęziach 2 i 3, mieć na stacji roboczej kilka dystrybucji każdej z nich (anaconda, cpython, whateverpython) tudzież kilka repo pakietów (pip, pypi, conda, chwieco) wbijaj śmiało, eldorado czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
myśląc że skoro jest to nowszy język to lepiej przemyślany


@asdxmee: co xD ; tak ogólnie Python jest z 1991 roku, to nie jest jakiś podlotek tylko stary stabilny język, to powiedziawszy zdecydowanie większość projektów i firm skoczyła na pythona 3 już dawno, więc te problemy co novicky opisał to jest super niszowa sprawa i trzeba mieć mega pecha

i bez tak dużego bagażu jak c++


@asdxmee: każdy z najpopularniejszych
  • Odpowiedz
@asdxmee: Moja opinia była trochę zaczepką w kierunku praktyków #python na podstawie moich krótkich doświadczeń sprzed kilku lat przy data-science. Wtedy rozpieprz był dla mnie zauważalny bo do numerków potrzebowałem bibliotek z anaconda co gryzło się z systemowym pythonem. Kolega który pracował jako pythonowiec miał kilka dystrybucji na blacie. Niemniej byłem zielony i taki mi niemak pozostał po tej przygodzie.

Miałem nadzieję że fachowcy sprostują jak to wygląda dzisiaj (czy warto
  • Odpowiedz
@Kura_Wasylisa: Spoko, tak też sobie radzę odpalając ansible z archaicznego obrazu dockera żeby nie gryzło się z systemowym pythonem i nie wywalało co chwilę po lokalnym upgrade. Ale czyż to nie dowodzi trochę niestabilności ekosystemu pythona?
  • Odpowiedz
@novicky99: Python 2.7 nie ma wsparcia nawet w postaci łatek bezpieczeństwa, niektóre firmy porywają się nawet na przepisywanie App Engine na Py3, a z korpo które kojarze tylko Google utrzymuje pewne legacy projekty na Py2 (chociaż łatają go we własnym zakresie o ile pamiętam... na co nie każde korpo może sobie pozwolić)

Równoległość pip i pip3 nie jest schizofrenią tylko naturalną koleją rzeczy w rozwoju oprogramowania, powoli degradujemy starsze wersje, pewnie
  • Odpowiedz
@Lunatik: Dziękuję za konkretną odpowiedź.

Zastanawiałem się czy v2 został całkowicie pogrzebany i widzę że to się właśnie dzieje. Widzę że nawet AWS pozbywa się go ze wsparcia dla lambd:

End of support for the Python 2.7 runtime starts on July 15, 2021.


Jednak nadal można uznać że nie całkiem umarł, ale przy starcie od zera nie ma co się nim przejmować?

A jak jest teraz z dostępnością bibliotek numerycznych i
  • Odpowiedz