Wpis z mikrobloga

Ej mordo, ci naukowcy to głupi som, mordo

Kto nie skacze ten z naukowcami


@srogie_ciasteczko: Wybacz, ale Twoja dzięcieca ironia nie robi na mnie specjalnie wrażenia.

A szacunek do nauki nie oznacza jednak, że mamy podorzadkować i zredefiniować całe swoje dotychczasowe życie według rekomendacji "ekspertów" i "naukowców" z jednej tylko konkretnej dziedziny nie oglądając się na inne aspekty.(czesto wykluczających się, czesto tez brak twardych badan na dany temat lub sa one
@PochodnaFunkcji:

Jeśli ktoś wyłączył TV i zaczyna myśleć samodzielnie to wtedy zaczyna szurać


Gratuluję, czyli Twoja definicja "szura" to osoba, która mysli samodzielnie. I nie ogląda telewizji. Hmm ciekawe xDD Jeszcze napisz, którą konkretnie tv nie wyłączać i oglądać, żeby nie zacząć"szurać"? Nie chce być szurem. Tvpis moze byc?
No patrz, jak szybko przeszedłeś od „nie ma zagrozenia, 200 milionów dowodów” do „No jednak ktoś umiera ale mniej” xD

Taka bezpieczna i skuteczna xD


@edgar_k: ty naprawde nie rozumiesz tego że wg Twojej definicji nawet wyjście z domu jest niebezpieczne?

Oczywiście że umierają ludzie, bo szczepionka nie jest na nieśmiertelność tylko na covid. Nawet jesli jakas niesamowicie mała cząstka umrze bezpośrednio od tego to jednak statystyka tu robi robotę.

Jeśli
w sensie oni wmawiaja sobie ze te pare % co potwierdzili naukowcy( bodajze zmniejsze szansy na zarazenia o 2-3%) w stloczonym pomieszczeniu to powod zeby od roku nosic maske na twarzy na zewnatrz


@Sisay: To nawet nie tak. W wielu badaniach mówi się, że to efekt "mask mandate" czyli efekt wprowadzenia prawa. Zastraszasz ludzi i oni tak zmieniają swoje zachowanie, że jest efekt w redukcji transmisji.

Zresztą mówił o tym szef
Po co barć szczepionkę na coś niewiele groźniejszego od zwykłej grypy?


@KrzysztofMickiewicz

I to jest właśnie przykład takiego ignoranta, który przeczytał jakieś brednie na stronach typu pudelek i teraz jest ekspertem, i będzie pouczał innych. Co z tego, że naczytał się kompletnych bzdur. Nawet wskazanie takiemu faktów i tak spowoduje, że jutro zapomni i wybierze pudełka, bo tak po prostu wygodniej.
@PeterGosling: 200 milionów xD daj jeden że jest bezpieczna w dłuższej perspektywie czasu.
pod żadnym pozorem nie jestem antyszczepionkowcem ale rozkmina że cały świat nagle kłuje się czymś co wyszło niecały rok temu i jeszcze istnieją ludzie którzy krzyczą jak ty jest po prostu dziwna xD
szacunek do nauki nie oznacza jednak, że mamy podorzadkować i zredefiniować całe swoje dotychczasowe życie według rekomendacji "ekspertów" i "naukowców"


@mrfavor tak, tak, ""całe"" życie. Brak imprezki, publicznej siłowni, jedzenia na mieście. To są drobne niedogodności dla konsumenta. Gorzej mają przedsiębiorcy. Ale tematem wpisu są maski, a nie lockdown.

Najwiekszą tragedią tej pandemii jest poporzdakowywanie sie i forsowanie zalecen eipdemiologów bez mrugniecia okiem, bo tak "mówi nauka


Nieudolność PiSu w reakcji na
200 milionów xD


@czillaut: oj, rzeczywiście mocno się kopnąłem. Bloomberg podaje że jednak 1,28 miliarda.

nagle kłuje się czymś co wyszło niecały rok temu jest i jeszcze istnieją ludzie którzy krzyczą jak ty jest po prostu dziwna xD


@czillaut: masz do wyboru coś co zostało zaaplikowane 1/7 populacji tego świata i nikomu nic po tym nie jest (powinienem tutaj dodać słowo "prawie" nikomu, ale moim zdaniem słowo to jest zbyt
@illuminatiie: To jeszcze pokaż film jak maski blokują parę wodną, bo nie wiem czy wiesz ale od jakiegoś czasu mówi się, że koronawirus roznosi się przez aerozole. Film natomiast pokazuje kropelki.

Myślę, że maski są naprawdę skuteczne ale jedynie jak są szczelnie nałożone - ergo blokują areozole. Właśnie tak to jest robione w szpitalach covidowych. Inne sposoby noszenia to oszukiwanie siebie.
No patrz, jak szybko przeszedłeś od „nie ma zagrozenia, 200 milionów dowodów” do „No jednak ktoś umiera ale mniej” xD


Taka bezpieczna i skuteczna xD

@edgar_k: ty naprawde nie rozumiesz tego że wg Twojej definicji nawet wyjście z domu jest niebezpieczne?

@PeterGosling: wg twojej xD już mylisz swoje wypowiedzi z wypowiedziami innych. Widzisz, noszenie 5 masek we własnym domu to jednak zły pomysł
@PeterGosling: Chcesz obliczać statystykę i porównywać prawdopodobieństwo powikłań po covidzie z prawdopodobieństwem powikłań po szczepionce.
Jeśli chcesz być rzetelny, przemnóż jeszcze prawdopodobieństwo powikłań po covidzie z prawdopodobieństwem, że w ogóle covida złapię. Chodząc sobie niezaszczepiona, mam niewielką szanse na to, że zachoruję, natomiast przyjmując szczepionkę mam 100% szansy na to, że przyjęłam szczepionkę.