Wpis z mikrobloga

Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty zabrała głos w sprawie księdza który na lekcjach religii pokazywał slajdy mówiące o leczeniu homoseksualizmu elektrowstrząsami, lub wycięciem narządów rozrodczych. Kurator oświaty stwierdziła że treści prezentowane na lekcjach religii nie są uregulowane w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w związku z czym nauczanie religii odbywa się na podstawie programów opracowanych i zatwierdzonych przez właściwe władze kościołów i innych związków wyznaniowych.
Stwierdziła również że:

niewłaściwym i przykrym jest, że nie doszło do dyskusji księdza z uczniami i że to, co można było wyjaśnić w rozmowie, przeniosło się na medialną arenę.

a także:

W ocenie Małopolskiego Kuratora Oświaty wyjaśnienia, a także przeprosiny i deklaracje księdza katechety oraz przeprowadzone rozmowy księdza ze zwierzchnikami kościelnymi i świeckimi, sprawę zamykają.


https://kuratorium.krakow.pl/oswiadczenie-malopolskiego-kuratora-oswiaty-5/

Przypomnę że ta pani to bohaterka #4konserwy w sprawach lgbt i wielokrotnie była wykopywana na główną przez konserwy jako przykład moralności i prawidłowego działania.

#neuropa #bekazprawakow #szkola #nauka #polska #lgbt #homoseksualizm #medycyna
Pobierz saakaszi - Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty zabrała głos w sprawie księdza k...
źródło: comment_1620379958eo5tzErBjZCbQ9o8zKG0Ew.jpg
  • 17
W ocenie Małopolskiego Kuratora Oświaty wyjaśnienia, a także przeprosiny i deklaracje księdza katechety oraz przeprowadzone rozmowy księdza ze zwierzchnikami kościelnymi i świeckimi, sprawę zamykają.


@saakaszi: a co takiego oczekiwałeś?

Plutonu egzekucyjnego dla księdza, usunięcie religii ze szkół i tortur prądem wszystkich katoli?

Dodatkowo jeszcze zmian w konstytucji nakazujących jazdę rowerem co najmniej 2 razy w tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Absurd.
no nie wiem, ja bym oczekiwał by ksiądz nie opowiadał nie naukowych bzdur?


@Mirrak: generalnie religia z założenia opowiada rzeczy sprzeczne nauce. Chyba że ktoś widział jak człowiek umiera i później znów żyje, albo kobietę zapaloną z powietrza. Według mnie nienaukowe treści na religii nie powinny dziwić, natomiast powinno to że dorośli ludzie posyłają tam swoje dzieci.
no nie wiem, ja bym oczekiwał by ksiądz nie opowiadał nie naukowych bzdur? Czy to tak wiele? xd


@Mirrak: Dziwne masz oczekiwania w stosunku do osoby nauczającej w szkole i z ambony o chodzeniu po wodzie i zmartwychwstaniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak komuś przeszkadza, że księża głoszą nienaukowe brednie, to wystarczy nie posyłać dziecka na religię. ¯\_(ツ)_/¯
no nie wiem, ja bym oczekiwał by ksiądz nie opowiadał nie naukowych bzdur? Czy to tak wiele? xd


@Mirrak: No raczej, że wiele, bo przecież sam katolicyzm w swoich założeniach jest antynaukowy.