Wpis z mikrobloga

Kto nigdy nie pomylił się przy segregacji odpadów niech pierwszy rzuci... kartonem po mleku do pojemnika. Okej, to mogliście robić poprawnie, bo o tej "pułapce" trochę się już mówi. Ale czy wiecie jak poprawnie segregować paragony? I dlaczego nie można wrzucać mięsa do pojemników na bio odpadki?

Świat po prostu tonie w śmieciach, więc szukając najprostszych sposobów, by zrobić "coś lepiej", zacznijmy od właściwej segregacji. Zwłaszcza, że tak naprawdę to czasem wystarczy po prostu wiedzieć co gdzie wrzucamy żeby potem nie myśleć o tym przy pojemniku.

Chciałbym dotrzeć z tymi informacjami do szerszego grona, więc docenię każde wykopujące machnięcie łopatą - link do wykopu o tu.

#gruparatowaniapoziomu #ekologia #smieci #segregacjaodpadow #recykling #odpady #srodowisko #przyroda #zerowaste
  • 9
Segregacja stoi w kontrze do ograniczania konsumpcjonizmu?


@adametto: Skąd taki wniosek? Stwierdziłeś, że jest problem i powiedziałeś, że "zacznijmy od właściwej segregacji". Do tego się odniosłem, bo to głupota. Zacząć trzeba od kupowania mniejszej ilości rzeczy, dalej naprawiania i nadawania nowych funkcji rzeczom, a recykling powinien być dopiero na samym końcu w hierarchii.
@marian1881: Hmm, pomyślałbym że głupotą byłoby gdybym powiedział:
- nie ograniczajmy konsumpcji, skupmy się na recyklingu. Albo,
- ograniczanie konsumpcji jest niemożliwe, pozostał tylko recykling.
Itd. Film skupia się na kwestii niewłaściwej segregacji, ponieważ myślę że po części wynika z braku świadomości jak ważny jest recykling (tudzież z braku wiedzy co gdzie wrzucić). Sam jestem zwolennikiem ograniczania konsumpcji i do głowy by mi nie przyszło, że ze słów "zacznijmy od segregacji"