Wpis z mikrobloga

Jeny przestańcie podważać w końcu naukę szury, lobotomia jest bezpieczna i neurolog który zaczął ją szeroko stosować przez jej terapeutyczne działanie dostał nawet nagrodę Nobla. Jaką ty masz wiedzę, aby podważać zalecenia specjalistów? Nawet prezydent USA poddał lobotomii swoją córkę, która sprawiała problemy i jak ręką odjął.
Ja już siedzę od 00:00 i odświeżam stronę z zapisami na lobotomię, a wy szur szur szur xD
#koronawirus
Pobierz Kosmox30 - Jeny przestańcie podważać w końcu naukę szury, lobotomia jest bezpieczna i...
źródło: comment_1620194192oSHRZpgXnkAyIAC1OgyAWa.jpg
  • 21
@chew_fatman: myśl, że moje półkule mózgowe mogłyby zostać rozdzielone powoduje u mnie odruch wymiotny. A co, jeżeli jedna z twoich pólkul mózgowych zostaje na zawsze sama z częścią świadomości uwięzioną w środku, jak Rick i Morty w jednym z odcinków.
A co jest nie tak z lobotomią? Możesz nakreslić jakieś tło?


@finchharold:
Niezbyt bezpieczna krótko mówiąc - czasem kończyła się śmiercią, czasem kalectwem. W dodatku czasem wysyłano na nią ludzi cierpiących na choroby nieproporcjonalnie groźne/uciążliwe w porównaniu do samego zabiegu.
@Kosmox30: Polecam Ci książkę "mózg - kruchy dom duszy" Historia badań na mózgu właśnie. Może zdasz sobie sprawę ilu lekarzy było przeciwnych. Sama procedura zyskała popularność bo "unieszkodliwiała" ludzi niebezpiecznych dla siebie i otoczenia/głośnych/uciążliwych, w tamtych czasach wszelkie placówki dla chorych psychicznie sobie nie radziły z obłożeniem, a po lobotomii wysyłali często takie "warzywno" do domu.