Wpis z mikrobloga

pacjent sora2x9

Nawiązując do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/56809433/pacjent-sora-2x9-manetka-odpowiadajaca-za-przednia/

Ustawiłem przednia przerzutkę, by tył pracował na całym zakresie - 1 bez trymowania.

Tylko pojawił się drugi problem dodam, że nie ruszałem tylnej przerzutki.
Mianowicie wcześniej podczas mocnego wciśnięcia małej dźwigni łańcuch spadał mi o 2-3 zębatki w dół (na mniejszą ilość zębów) teraz to zniknęło i przeskakuje tylko o jedną, równocześnie po mocnym wciśnięciu dużej klamki łańcuch przerzuca się o 2-3 zębatki wyżej czyli jest git

Nie wiem jak sobie z tym poradzić i proszę o radę, pozdro

  • 23
  • Odpowiedz
@UszneStopery: pofatygowałem się do roweru i sprawdziłem. W górę można przerzucić o dwie a nawet trzy zębatki na raz. W dół tylko o jedną. Instrukcja shimano mówi o dwóch w górę i jednej w dół.
Być może pomyliło Ci się z przednią przerzutką. Tam jak maksymalnie naciągniesz linkę to można manetką zrobić jednym ruchem dwa kliknięcia i łańcuch spada na niższą zębatkę. Jedno kliknięcie tylko trymuje.
  • Odpowiedz
@UszneStopery: no mniej więcej też tam mam że zakres bez 1 zębatki chodzi bez trima ale jak mocniej depnę to ociera jednak lekko tez na skrajnej więc 7 biegów jest ok bez trim. A co do biegów to w górę 2 lub 1 a w dół 1 tylko
  • Odpowiedz
" No nie możliwe właśnie, bo daje rękę uciąć, że w dół szło o dwa. Dziewczyna też ma tego tribanka i przeskakuje w dół o dwa. No chyba, ze juz mi się coś w głowie uroiło :p"

No i nie miałbym ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°) mój błąd, macie racje.

@mmichal: @marausz @albin88
  • Odpowiedz
@UszneStopery: Spoko, a wyczytałeś gdzies czy sora miała możliwość w górę o 3?
Bo widziałem filmik ze 3 ruchami można przejść od najmniejszej zębatki do największej czyli 3x3=9
  • Odpowiedz