Wpis z mikrobloga

Co za poje!@#a akcja xD

Miesiąc temu typ przerysował mi auto i uciekł z miejsca zdarzenia. Wszystko nagrane zostało na monitoringu. Zgłosiłem sprawę do jego ubezpieczyciela i na Policję. Ubezpieczyciel uznał winę sprawcy i auto stoi w ASO bo jest już naprawiane.

Przed chwilą dzwoni do mnie policja i mówi że typ jest u nich na przesłuchaniu. Przyznaje się i prosi żeby załatwić sprawę poza jego ubezpieczycielem. Mówię że nie ma opcji bo auto jest już w naprawie i za dwa dni je odbieram. Pytają się czy mogą dać słuchawkę telefonu typowi. No i tam klasyk:

1) Typ prosi o to żebym wycofał sprawę z ubezpieczalni i mi zapłaci bo ma duże zniżki na OC. Więc tłumaczę co i jak i że przykro mi ale nie ma takiej opcji żebym wycofał sprawę z ubezpieczalni.

2) Typ mówi że zapłaci i dorzuci premię. Odmawiam i mówię że nie dziękuję. Nawet nie wiem ile to kosztuje bo ASO rozlicza się z jego ubezpieczycielem. Ja nawet nie mam świadomości na temat wysokości kosztów.

3) Typ oburza się że jak to hurr durrr jego ubezpieczyciel uznaje winę jak sprawa na policji się nie zakończyła. Odpowiadam że nie znam niuansów prawnych. Ale taki jest fakt i elo...

4) Typ mi grozi że nie zobaczę ani złotówki z jego pieniędzy o.O i oddając policji telefon rzuca: "To jest jakiś frajer..."

WTF?! xD

Za jakiś czas dzwonię zapytać czy przyjął mandat czy jednak nie... i pójdzie do sądu. xDDDDD

P.S. Ludzie z jego ubezpieczalni są zbulwersowani tym jak koleś się zachowywał przez cały proces wyjaśniania sprawy.

#motoryzacja #bekazpodludzi #ubezpieczenia #wtf #samochody
  • 91
@szczurek_87: jeżeli radary poszły to faktura na 10k z aso jak nic wpadnie, zderzaka nie spawają tylko wymieniają na nowy. Lakierowanie trzech elementów (zderzak, wszystkie jego plastiki/wkładki, maska/błotnik) to jakieś 3500-3700 netto (robocizna + materiały) w budżetowych markach, w załączniku masz wycenę firmowego Baleno (więc podobny segment/taniość marki xD) sprzed 2 miesięcy. Oczywiście sama wymiana zderzaka + lakierowanie/pasowanie + wymiana maski (roboczogodziny), bez jakichkolwiek części. Kolizja przy 10km/h.

Daj znać jak
Pobierz g0dl1ke - @szczurek_87: jeżeli radary poszły to faktura na 10k z aso jak nic wpadnie,...
źródło: comment_1619619525fYbvoO1kw36S5PoV9ij7wC.jpg
@szczurek_87: Trzeba bo brać zastępcze na cały okres naprawy to dopiero by mu się czkawką odbiło xD Kiedyś postawiłem na naprawę stare bmw serii 7 to mi dali nowego Mercedesa C klasę a że naprawa trwała 30 dni to policzyli prawie 10K za auto zastępcze.xD


@Chuseok jeśli sprawdziłeś stronę wypożyczalni i tam zobaczyłeś 330 zł/doba (nie wierzę) to nie oznacza, że ubezpieczyciel tyle samo płaci za każdą dobę.
U mnie -
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tr4b4nt: nie koniecznie znam gościa który ma 4 auta i najnowsze auto oc +ac płaci prawie 9tys. Więc nawet jak straci 10% zniżek za różne auta na 5 lat to już robi się poważna suma, więc może i go stać, wystarczy ze ma kilka tirów w leasingu :) a to że ktos jeździ starym gratem nie zawsze oznacza że niema hajsu, aczkolwiek koleś ma podejście ameby i pewnie idzie do sądu