Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#python #pyqt5 #qt5 #qml

Siema Pythonowe świry. Mam pytanie, czy PyQt5 obsługuje w 100% wszystko z qt5? Mam dosyć konkretny projekt do napisania, mam doświadczenie z QT5 (qtdesigner) a chciałbym spróbować z qml
  • 6
  • Odpowiedz
@NewEpisode: Niby tak ale jak już się zapoznasz z QMLem to może będziesz chciał z Pythona kożystać w QMLu. Do tego jest taki plugin PyOtherSide, dużo lżejszy niż kloc jakim jest PyQt.
  • Odpowiedz
@NewEpisode: Tak, python z pyqt wszystko ogaranie na backendzie. Nawet popełniłem jeden komercyjny projekt z pyqt + qml, wyszło nawet spoko. Tylko nie przesadzaj z animacjami, bo jeśli oto chodzi to qml lekko ssie jeśli chodzi o performance ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NewEpisode: Mało odkrywczo, ale całą wiedzę pochłonąłem z internetu :) Największym problemem mogą być tylko bindingi python-qml i qml-python pamiętam, że był problem z typami i na pograniczu interfejsu trzeba było się dosyć mocno pilnować. Teraz pewnie napisał bym ją zupełnie inaczej, ale tak to jest gdy się pisze pierwszą appkę w nowym języku (mam na myśli qml). Teraz to bym pewnie to napisał w electronie, daje to dużo większą
  • Odpowiedz