Wpis z mikrobloga

Na jakie oldschoolowe rzeczy jeszcze się załapaliście? Ja, rocznik 1994:
- kilka razy korzystałem z budki telefonicznej
- korzystałem z kawiarenek internetowych (mój pierwszy kontakt z Internetem jak w 2001 roku na GG wysłałem jakiemuś typowi emotke fucka i później się bałem, że mnie znajdzie XD)
- kasety VHS i magnetofonowe
- aparaty kliszowe i wywoływanie papierowych zdjęć- piękna rzecz
- pamiętam jak rodzice wysyłali kartki na święta XD
- komórki jako nowinka, ale co tam komórki, jak miałem te 5-6 lat to były sytuacje, że ludzie jeszcze stacjonarnych telefonów nie mieli
Wychodzi na to, że te ostatnie 20 lat pod względem rozwoju technologii to jest jakiś lot w kosmos.

W sumie to ludzie te 2-3 lata młodsi ode mnie już pewnie tego nie pamiętają, 94 to taki graniczny rocznik pod tym względem.
#nostalgia #lata90 #00s #dziecinstwo
  • 80
- kasety VHS i magnetofonowe


@imajoke:
Rocznik 84 here.

Załapałem się nawet na gramofon (z jakiegoś powodu zwany u nas "adapterem"), i to nie jako oldschoolową ciekawostkę, ale w dzieciństwie rodzice puszczali mi z niego jakąś Kukulską, czy inne "bajki muzyczne" (tak się wtedy audiobooki nazywały).

Nie załapałem się, niestety, na magnetofony szpulowe.

A co do telefonów - teraz codzienne plotkowanie z rodziną na drugim końcu świata to nie jest żaden
@imajoke: My jak my (ja odrobinę starszy od Ciebie) - pomyśl sobie co mają powiedzieć nasi rodzice, ludzie roczników 50 - 60. Jak byli mali to na osiedlu był jeden Trabant i jeden telefon stacjonarny na kilka bloków. Teraz? To jest dopiero skok technologiczny! Myślę że my w trakcie swojego życia takiego nie zaznamy.

Ps. Budki telefoniczne, kawiarenki internetowe - wspomnienie wakacji nad morzem <3 I wszystko inne co wymieniłeś, ale
@imajoke:
Rocznik 1982

- muzyka na kasetach,
- dyskietki 5,25' (hobbystycznie jako fan staroci; już w czasie jak się w to bawiłem była to zamierająca technologia),
- C64, joysticki, gry na kasetach
- Później pierwszy PC; DOS, norton commander, windows 95 (w szkole się uczyłem jeszcze na 3.11)
- budka telefoniczna jako jedyna opcja (dwie w miejscowości 2,5 tys mieszkańców)
- ojciec miał malucha
- filmy na kasetach video (mieliśmy kamerę
@imajoke: Rocznik Czarnobyla here
-Commodore C64, gry na kasetach, regulowanie magnetofonu małym śrubokręcikiem. Nie można było się poruszyć ani oddychać podczas wczytywania bo wywalało błedy.
-Tamagochi
-Zbieranie karteczek
-Mieliśmy dużego a potem małego Fiata. Maluchem jeździliśmy w piątkę + bagaże na 2 miesiące wakacji 500 km do rodziny na wieś. Wracaliśmy z tym samym ładunkiem + pół świniaka i kilkadziesiąt kg ziemniaków.
-Jak byłem w brzuszku mamy to ona dostawała jakieś
Pobierz plastic11 - @imajoke: Rocznik Czarnobyla here
-Commodore C64, gry na kasetach, regul...
źródło: comment_1619176756oP8bP6wcFi8yA4SM5tghVF.jpg