Wpis z mikrobloga

@fiku_miku: no tak bo przeciez po calym dniu harówy mózg nie jest zmęczony i nie dlatego oglądamy netflixa, dla NIEZBĘDNEGO relaksu. takie coś może by było spoko wypowiedzią dla studenciaków albo neetow
a może sam jestes debilem pacanie, jakos ja ciebie nie obrazalem, zanim sie zesrales xD


@grajlord: to nie jest obraza, tylko diagnoza. Mam na myśli, że jesteś debilem w sensie medycznym, a nie w potocznym rozumieniu, jako osoba, która po prostu napisała jakąś głupotę.

ps. acha, i powodzenia w robieniu zawodowo czegokolwiek, na co poswiecasz 2h dziennie. No chyba, że jest to tylko jakis pojedynczy skill w ramach i tak juz
założyłem firmę mają dziewscie zł na koncie i żyje ¯\(ツ)/¯


@Jamniki2: Tyle to ja nie mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Załóż firmę, weź zlecenie od innej firmy, zawal je, szukaj mocnego sznura bo dostałeś pozew na milion.
@Cierniostwor: Oczywiście zakładasz firmę po to, żeby mieć więcej kasy na naukę nowych umiejętności w wolnym czasie i wpieprzanie sałatek warzywnych. Tylko broń boże nie myśl o wakacjach, bo to 2 tygodnie wyjęte z życia. Pomyśl ile kasy mógłbyś w tym czasie zarobić i tym samym kupić więcej świetnych kursów i ebooków, co poskutkowałoby jeszcze szybszym przyrostem kasy na ebook... Czekaj, czekaj, chyba mamy Gospodarkum Perpetum Mobile ( ͡° ͜
Na pewno pomogą każdemu chcącemu coś zrobić ze swoim życiem, który potrzebuje tylko rady jak zacząć


@niochland: Czy każdemu to wątpię ( @galaxybear nie powiedział nigdzie, że to recepta na start, tylko, że jest możliwe), już chociażby od typu biznesu dużo zależy. Jakkolwiek na to nie spojrzeć to będzie różny próg wejścia dla różnych biznesów. Co innego będzie założenie sklepu z elektroniką, zoologicznego, serwisu komputerowego, wypożyczalni samochodów, firmy tworzącej oprogramowanie/gry.

Co
@pwone: ale co ty pieprzysz za glupoty? xd pracując na etacie i zakładając firmę musisz płacić 400 zł miesięcznie+ 200 księgowa. Jak zakładasz firme bez pracy na etacie - to płącisz 1500 zusu+200 zł księgowa.
musisz 40 laptopów w miesiacu naprawić po 100 zł , żeby zarobić odpowiednik minimalnej krajowej. Ja jestem właśnie w takim położeniu, że jak dodam do produktu kosztującego 150 zł drugie tyle- to klient będzie musiał zapłacić
ale co ty pieprzysz za glupoty?


@smallboobslover:

na chwile obecna, to ty pieprzysz :D

pracując na etacie i zakładając firmę musisz płacić 400 zł miesięcznie+ 200 księgowa.


@smallboobslover:

nie musisz placic ksiegowej... co wiecej, wiekszosc z tych 400 zeta pozniej odliczysz od podatku dochodowego...

Jak zakładasz firme bez pracy na etacie - to płącisz 1500 zusu+200 zł księgowa.


@smallboobslover:

xD

pierwsze pol roku, mozesz placic tylko skladke zdrowotna... kolejne
a umiejętności, które ci było potrzebne do prowadzenia takiej a nie innej działalności i narzędzia dostałeś gratis.


@kaarp: W wielu branżach, a szczególnie usługi, wykończeniówka, firmę zakładasz, gdy robota na czarno idzie Ci już tak dobrze, że chcesz wskoczyć na kolejny poziom. Więc narzędzia masz, a budżet wystarczy mieć w wysokości "małego ZUS-u" ( ͡° ͜ʖ ͡°)