Wpis z mikrobloga

@smallboobslover: Szczerze to nie wiem i dużo zależy od tego co oznacza "homemade". Osobiście bym raczej zaprojektował X modeli bazowych do wyboru (+ i tak musisz mieć jakieś przykłady, żeby ludzie wiedzieli w co idą), modyfikacje to cena wyżej, własny projekt to cena dużo wyżej.
Jak wspominałem: nie wiem co masz dokładnie na myśli, ale wydaje mi się, że przy zakupie biżuterii ludzie pozwalają sobie na większy wydatek.

Jako projektant ulotek
zakładasz firme bez pracy na etacie - to płącisz 1500 zusu+200 zł księgowa


@smallboobslover: Słyszałeś o małym ZUSie na początek? Przez dwa lata płacisz dużo mniej niż te 1500zł. Księgowa 200zł? Na początku bez problemu ogarniesz sobie te fakturki sam.
@pwone: tylko mimo wszystko zarabiając po stówce, to musiałbym ostro napierdzielać, żeby znaleźć masę klientów, żeby się z tego utrzymać. To jest fizycznie niewykonalne przy projektowaniu ulotek/wizytówek/reklam
Gdybym tylko płacił podatek dochodowy, to jeszcze byłby sens, ale ten ryczałtowany podatek skłądek lub zusu od razu (po jakimś czasie) zabiera cały dochód. Co pod tym roku lub dwóch? No ale jak z takiego biznesu wyciągnąć 5-7 netto? Ok coś tam się odliczy
dalej nie odpowiedziałeś na najważniejsze pytanie i nie odniosłeś się w ogóle do mojego wykorzystania Twojego przykłądu z laptopami. Zarabiasz po 100 zł np. na laptopach lub moich ulotkach/projektach i jak zarobić na utrzymanie firmy i żeby wyciągnąć z tego 5000 dla siebie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@smallboobslover:

a kto powiedzialm, ze bedzie latwo na konkurencyjnym rynku pracy przedsiebiorcom?

Dlatego tak duzo firm jest zamykanych corocznie, bo...
@sylwek2k: ale właśnie o to mi chodzi ;] znów wymijająco odpisałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby nie te koszty, to spokojnie mógłbym sobie dorabiać nawet na takich bzdurach. Zrobiłbym 10 projektów w miesiacu i miałbym 1000-1500 zł, a tak to bylbym tylko w plecy 400 zł miesięcznie
ale właśnie o to mi chodzi ;] znów wymijająco odpisałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdyby nie te koszty, to spokojnie mógłbym sobie dorabiać nawet na takich bzdurach. Zrobiłbym 10 projektów w miesiacu i miałbym 1000-1500 zł, a tak to bylbym tylko w plecy 400 zł miesięcznie


@smallboobslover:

przeciez masz nierejestrowana dzialalnosc gospodarcza, co pozwala ci dorobic do 1400 przychodu miesiecznie :)


I wtedy nie placisz NIC.