Wpis z mikrobloga

@BurritoHuxley: Zawsze mnie śmieszy to #!$%@? się kierowców do rowerzystów i wice wersa.
Kierowco, zwalniając na chwilę tracisz maksymalnie kilka minut z własnej trasy, a możesz uniknąć wypadku czy też kolizji.
U rowerzystów podobnie, na prawdę musieli jechać w czterech w jednej linii? Najrozsądniej byłoby chyba gdyby panowie pojechali dwójkami zachowując również między sobą sensowne odstępy.

Nikt nie jest bez winy, ale jak będziemy ciągle pluć sobie w mordy i się
Najrozsądniej byłoby chyba gdyby panowie pojechali dwójkami zachowując również między sobą sensowne odstępy.


@derekperek122: Najrozsądniej byłoby poruszać się poboczem.

jaki przepis mowi o tym ze rowerzysta ma jechac poboczem?


@Pawel993: Był już tu wklejany, ale specjalnie dla Ciebie wkleję jeszcze raz.

Kierujący pojazdem zaprzęgowym, rowerem, wózkiem rowerowym, motorowerem, wózkiem ręcznym oraz osoba prowadząca pojazd napędzany silnikiem są obowiązani poruszać się po poboczu, chyba że nie nadaje się ono do jazdy
@haudujudu_: Większość wypadków z udziałem rowerzysty są z winy kierującego samochodem. Nieprawidłowe wyprzedzanie przez samochód jest najczęstszą przyczyną zgonu w wypadkach spowodowanych przez kierującego innym pojazdem. (278 wypadków, 41 zgonów w 2020).

Więc #!$%@?, nikt nie będzie narażał swojego życia, żeby jakiś Janusz mógł go wyprzedzać na żyletkę.
@Pawel993: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/prawo-o-ruchu-drogowym-16798732/art-16
art.16.5
i teraz kwestia linii ciągłej to moja tylko interpretacja
Linie te wyznaczają pobocze i pojazdy samochodowe nie mogą się wtedy poboczem poruszać, a jedynie w razie awarii. Rower nie jest pojazdem samochodowym.
Natomiast nie znalazłem konkretnego artykułu na ten temat. Inna sprawa jest taka, że wtedy pieszy też nie powinien poruszać się poboczem jeśli jest linia ciągła, a też ma taki obowiązek xD