Wpis z mikrobloga

@v1lk: smutne, że chrześcijaństwo promuje się jako religię miłości do bliźniego a tym czasme układa ludziom nie po kolei w głowach co doprowadza do mniejszych lub większych nieszczęść.
Smutne też, że wiara w tym kraju to tradycja a jest polakom wpojone, że tradycja to coś najcenniejszego i że to ona trzyma nas w kupie i oni prawideł wiary nie porzucą na rzecz dobra swojego dziecka, czyjegoś dobra, zrozumienia, zdrowego rozsądku i
@Rumburak123 bo wiarę mireczku powinno sie mieć w sercu i czynach, a ta na pokaz powinna być piętnowana, jak każda inna, mam nadzieję że kiedyś świat dorośnie do tej myśli żyj, I daj żyć innym był by względny spokój przynajmniej w jednym temacie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@v1lk: to nie wiara powinna determinować czyny tylko człowieczeństwo i empatia (o sumieniu często mówią katolicy - tak jakby nie wolno było krzywdzić nie ze względu na cudzą krzywdę ale własne sumienie...). Ja sam nie wierzę, uważam, że jesteśmy dziwnymi stworami w dziwnym wszechświecie, pozostawionymi samym sobie i tylko nasze człowieczeństwo i zdrowy rozsądek mogą nas doprowadzić gdziekolwiek - nie opłatki i formułki wypowiadane ze złożonymi dłońmi a chłodny umysł i
@Rumburak123 eee jak dla mnie to nas zasiała pradawna cywilizacja, jak bydło nas tu hodują i tyle ( ͡º ͜ʖ͡º) ale to nie znaczy że nie mam w sobie wiary, swojej prywatnej znanej tylko mi, mimo że pochodzę z bardzo katolickiej rodziny to wielkim katolikiem nie jestem i nigdy nie byłem ()

Żyj i daj żyć innym, najlepiej tak sobie tłumaczyć
@Rumburak123: Nigdy na reakcji religii czy w kościele nie usłyszałem jakiekolwiek rasistowskie czy homofobiczne słowo.
Przecież to naturalne wyzywać za dzieciaka kogoś innego.
Wina rodziców, że nie uczą swoich dzieci takich rzeczy.
Powiem nawet tak, dzieci wierzących i niewierzących byli tak samo rąbnięci. I nawet nie ważne czy byli bogaci czy biedni. Jakoś w naturze mieli zakorzenioną „zaściankowość”.