Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Canoodle nie wiem o kim piszesz chyba o baranach którzy biorą byle co na gębę. Prowadzę również firmę związana z tym biznesem więc powiem ci tak.


Umowa na termin +/- 2 tygodnie. Zapisz wszystkich poszczególnych prac

20% zaliczki przy podpisaniu umowy plate gotówką lub na konto.


Materiał płatny odrazu po przywiezieniu na budowę.


Ile osób mnie oszukało przez ostanie 10 lat?


0.


Oszuści i krętacze i ludzie bez pieniędzy sami się eliminują.
@szejas: Tak, szczególnie że to sprawa cywilna, a te o których piszesz są karne ( ͡° ͜ʖ ͡°) dochodzenie roszczenia z umowy o roboty budowlane jeżeli nie trzeba powoływać biegłego to maks kilka miesięcy, nawet pomimo COVID-u

@unfolding: Takie warunki są normalne nawet dla wielkich korporacji. Z tym, że za materiały na placu budowy zwykle odpowiada generalny wykonawca, a nie podwykonawca.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Takie warunki są normalne nawet dla wielkich korporacji. Z tym, że za materiały na placu budowy zwykle odpowiada generalny wykonawca, a nie podwykonawca.

@Celinka95: Nie wiem jak duże masz w budownictwie doświadczenie, ale zaliczka + zapłata za materiał w stosunkach GW-PW zdarza się niesamowicie rzadko. Kowalskiego można do tego przymusić.
@unfolding: W dużych kontraktach (realizowanych na wzorcach FIDIC) to się zdarza regularnie. Też zależy jaki to kontrakt, jednak w kontraktach infrastrukturalnych PW zaliczki się płaci zwykle za pierwszym PŚP.

Za cały materiał się oczywiście nie płaci z góry (jak tego jest w ch**), jednak podwykonawca dostaje za materiały płatności w każdym kolejnym PŚP. Nie wiem nawet czy w fidicu nie jest to uregulowane jakoś