Wpis z mikrobloga

Co myślicie o takim układzie mieszkania? To co mi się rzuciło w oczy z potencjalnych wad:
- dwa pokoje od płn-zach + kształt bloku, więc pewnie nie będą za dobrze oświetlone
- spory hol (którego powierzchnia z jakiegoś powodu jest na rzucie wliczona do salonu), ale przy łazience chcielibyśmy dostawić ścianki i zrobić małą garderobę
- loggia po stronie salonu jest bezpośrednio nad wyjazdem z garażu - nie wiem na ile to może być problemem biorąc pod uwagę, że to 6. piętro?
- obie loggie mają tuż obok sąsiadujące loggie
- najmniejszy pokój sąsiaduje z windą - ktoś z was tak mieszka i może powiedzieć, czy jest to uciążliwe? To akurat ma być pokój do home office

Czy coś jeszcze przychodzi wam do głowy na plus/minus?

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #budownictwo #budujzwykopem
numerant - Co myślicie o takim układzie mieszkania? To co mi się rzuciło w oczy z pot...

źródło: comment_16188148137BEHXrzRb6fCpBJEmZIxDn.jpg

Pobierz
  • 10
@numerant: no to jak pisał @u-kill-u-homo. Wanna tylko dla karłów. W łazience jak dasz wannę na drugą dłuższą ścianę to nie masz gdzie dać albo kibelka albo umywalki. Bo miejsca braknie albo będzie super super ciasno.
W kuchni blatu praktycznie zero. Zrobisz wyspę albo przesuniesz lodówkę i masz kuchnie w salonie. Według mnie to mieszkanie jest zbyt wąskie.
@numerant: mam loggie na 7 piętrze też nad wjazdem do garażu i nie jest to w żaden sposób uciążliwe, więc raczej ok. pokoje duże, na przedpokoju bardzo dużo miejsca na przechowywanie, dla mnie spoko. wanna 160 + półka w łazience będzie jak najbardziej ok
@numerant: widzę jeden minus główny - sąsiedzi ze wszystkich stron. Windy niby robią ciche ale czy nic nie usłyszysz to mocno wątpię bo winda stanąć musi ...
kierunki całkiem Ok o ile akceptujesz słońce w 2 pokojach w zasadzie tylko latem (bo resztę zasłoni blok z boku).
@Singularity00: co dokładnie masz na myśli? Bo raczej ciężko o mieszkanie w bloku bez sąsiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do słońca w pokojach to jest to dla mnie OK I brzmi jak miła odmiana od 31 stopni latem w obecnym mieszkaniu gdzie wszystkie okna są od południa.
@numerant: bo południe to najgorsze co może być ... kiedyś tak mieszkałem i nigdy więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zachód - wschód to najlepsze co może być, północny zachód ma tylko ten minus, że tego słońca będzie mniej a są ludzie którzy lubią słońce po południu nie tylko latem gdy grzeje i trzeba zasuwać :)

AD1 - miałem na myśli to że to środkowe mieszkanie a przez