Wpis z mikrobloga

Dziś znów o Teneryfie - niemały przewodnik po najciekawszych atrakcjach wyspy, a dokładniej najciekawszych według mnie - czyli z przewagą natury, a trochę mniej o miasteczkach i plażach. Dziś wpis jest całkiem długi, ale okraszony też ponad 30 fotkami, do których czasem nawiązuję w tekście, dlatego wyjątkowo nie wrzucam wpisu na Mirko a jedynie link - bo i tak nie miałoby to dziś zbytniego sensu, a linkować osobno do każdej fotki nie mam za bardzo jak, bo do końca tygodnia operuję jeszcze na tablecie a nie komputerze.

Piękne lasy, plaże, marsjańskie krajobrazy… nie tylko dla emerytów – Teneryfa!

Z Teneryfy pojawią się jeszcze prawdopodobnie dwa wpisy, a potem mam w zanadrzu kilka przygotowanych już wcześniej no i mam nadzieję, że już za dwa tygodnie podrzucę Wam trochę materiału z trwającej na Islandii erupcji wulkanu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

***

IG / FB

#zwtravel

Wołam tylko tych, którzy plusowali odpowiednie komentarze przy poprzednich wpisach (lub są zapisani na listę na Mirkolistach). Jeśli nie chcesz być więcej wołany/a - zaplusuj odpowiedni komentarz niżej. Jeśli chcesz dołączyć do wołania - również zaplusuj odpowiedni komentarz niżej :)

#teneryfa #podroze #podrozujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1618666197nhQHZ6aid0fzpV7AZ4idmg.jpg
  • 51
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zbigniew-wu: a jak z jazdą po tych serpentynach ? Jeżdżą jak wariaci czy normalnie ? Bardzo fajny wpis na blogu :) ja też jestem fanem trekingu ale moje dziewczyny to plazing wola więc będzie trzeba pogodzić :) różowa mnie jeszcze męczy o ten loro park ale słyszałem różne opinie.
@Crisu: jest mnóstwo rejsów na oglądanie delfinów i wielorybów w oceanie, w sumie jest tyle ofert ze same Cię znajda. Świetnie tez wyglądają lodzie podwodne pływające przy rafach, ale nie wiem, czy w covidzie kursują
@Blitzkrung Na La Gomerę pływa z Teneryfy prom bodajże 2 razy dziennie. Bilet to jakieś 40€ od osoby chyba. Nie pamiętam już cen za dobrze. Problem polega na tym, że nie możesz zabrać samochodu wypoźyczonego na Teneryfie na.inną wyspę (wypożyczalnie zabraniają).La Gomera jest ładna ale nie ma tam autostrady zaś drogi są dosyć kręte i często się mocno wznoszą i opadają. Jak nie masz doświadczenia w jeździe w takim terenie to szybko
@zbigniew-wu Super zdjęcia i artykuł.

Polecam zatrzymać się w La Lagunie (kilkanaście km od Santa Cruz). Jest to bardzo ładne miasteczko kolonialne (dawna stolica Teneryfy). Na snorkel idealne warunki są przy Punta Teno, Montaña Amarilla oraz Armeñime a także na plaży przy Masce (najlepiej wziąć łodź z Puerto de Santiago - ok. 15€ w obie strony).