Wpis z mikrobloga

@Mescuda Myślisz że jesteś zabawny, najeżdżając na Polskę? Tak się składa, że Bóg jest nieomylny i dlatego istnieje takie idealne państwo jak Polska.
Zabawne jest w Tobie to, że jesteś przegrywem co ustawił sobie post malone na avatar i spamuje memami dla poklasku...
@Kagan: ja nie, z mojej perspektywy za Wisłą już jest Ruś( ͡° ͜ʖ ͡°)
#!$%@? mnie to jaranie się RON w Polsce, 300 lat drenowania gospodarczego i demograficznego zachodniej Polski żeby poganiać się ze wschodnim tałatajstwem po stepach, zajebista historia, nie ma co.
@rolnik_wykopowy: Prawda, przy wielu swoich zaletach, Zygmunt Stary był zbyt pokojowo nastawiony do Krzyżaków, za sprawą koneksji rodzinnych. Gdyby wówczas wygnać prusaków, mogłoby nie dojść do wielu katastrof.

To w Prusach wykształciła się ta XVIII-XXw. antypolska, pruska ideologia, z której czerpał Bismarck, jak i całe zjednoczone później Niemcy. Caryca Katarzyna? Pochodzenie pruskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego szkoda poronienia k. Bony, jeden dziedzic więcej miał dużą
#!$%@? mnie to jaranie się RON w Polsce

poganiać się ze wschodnim tałatajstwem po stepach, zajebista historia


@Andi129: Oprócz stopniowo zmierzającej do tego późnośredniowiecznej Polski w kazimierzowych kształtach (a to jest już bez ziem zachodnich), no to tym właśnie była Polska przez swoją dojrzałą historię i trzeba się z tym pogodzić.

Historia całkiem piękna, jeżeli podejść do niej raczej irracjonalnie, sercem. Myślę, że względną jednością i dynamizmem zdolna wynagrodzić wczesne braki.
@Kagan:

Oprócz stopniowo zmierzającej do tego późnośredniowiecznej Polski w kazimierzowych kształtach (a to jest już bez ziem zachodnich)


Pff, trzeba było wybrać królem Opolczyka a nie Jagiełłę to jeszcze bysmy na Śląsk i Łużyce wspólnie z Czechami wrócili.
No cóż, na spiski możnych świeckich i kościelnych niestety nic już po tych ponad sześciuset latach nie poradzimy.