Wpis z mikrobloga

@Nanuno: a gdzie tak było? Dasz link do nagrania?

Oczywiście w opisywanej przez Ciebie sytuacji policjanci prowadzili zgodnie z prawem swoje czynności i mogli z tego miejsca wyprosić ludzi, tak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@aarahon
Link: https://tvn24.pl/wroclaw/glogow-zatrzymanie-kobiety-podczas-zgromadzenia-nagranie-policji-5066153

Jak najbardziej mogli wyprosić stamtąd ludzi w celu zaprowadzenia porządku i rozgonienia nielegalnego zgromadzenia. Użycie ŚPB było również zasadne, a interwencja Policjanta była wręcz książkowa.
Rozumiem, że jak ktoś Cię wyzywa, narusza Twoja nietykalność i pluje Ci w twarz, to ty mówisz, że deszcz pada i przechodzisz koło tego obojętnie.
  • Odpowiedz
Jak najbardziej mogli wyprosić stamtąd ludzi w celu zaprowadzenia porządku i rozgonienia nielegalnego zgromadzenia.


@Nanuno: podstawa prawna do tego by uznać zgromadzenie spontaniczne za nielegalne?

Użycie ŚPB było również zasadne, a interwencja Policjanta była wręcz książkowa.


@Nanuno: popychanie ludzi wykonujących polecenia policjanta jest zasadne i książkowe?

Rozumiem, że jak ktoś Cię wyzywa, narusza Twoja nietykalność i pluje Ci w twarz, to ty mówisz, że deszcz pada i przechodzisz koło tego
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@aarahon Jasny #!$%@?, ale ciężki przypadek mi się trafił.

No nic, spróbujemy Cię wyedukować faktami prawilniaku ( ͡º ͜ʖ͡º)

Podstawy prawne, by uznać zgromadzenie za nielegalne:


https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-52

https://lexlege.pl/ustawa-o-zapobieganiu-oraz-zwalczaniu-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi/art-46/

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-wykroczen-16788218/art-116

popychanie ludzi wykonujących polecenia policjanta jest zasadne i książkowe?


Osoby widoczne na nagraniu absolutnie nie wykonują poleceń Policjantów, są wobec nich agresywni i dążą do starcia z Policja.

W pełni legalnie Policja rozgoniła to nielegalne zgromadzenie i ma
  • Odpowiedz
@Nanuno:

Pierwszy link i mamy punkt:

§ 2.

Kto:

1) przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia,

...

podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.


który tyczy się policji.

Drugi link to ustawa niezgodna z konstytucją.

Trzeci link mówi o osobach chorych a punkt 1A nie wiadomo o kim mówi i o jakich przepisach.

Ja jednak pytałem o podstawy by to zgromadzenie spontaniczne uznać za nielegalne.

Osoby widoczne
  • Odpowiedz
@aarahon: Posłuchaj mnie ty dałnie bez szkoły, bo już naprawdę ręce mi opadają jak czytam twoje kocopoły.

Pierwszy link i mamy punkt:

§ 2.

Kto:

1) przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu niezakazanego zgromadzenia,

...

podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

który tyczy się policji.


Absolutnie nie, gdyż w obecnej chwili w Polsce jak i na całym świecie jest pandemia covid-19 i obowiązuje u nas zakaz zgromadzeń.

Mało
  • Odpowiedz
Absolutnie nie, gdyż w obecnej chwili w Polsce jak i na całym świecie jest pandemia covid-19 i obowiązuje u nas zakaz zgromadzeń.


@Nanuno: który nie odwołuje praw i wolności obywatelskich.

Ty jesteś chyba policjantem co lubi dla zabawy popałować sobie pijaczka ściągniętego z pod sklepu albo swoją żonę.

Teraz tak, mamy na nagraniu policjantów popychających ludzi.

Czy policjant może popychać ludzi którzy wykonują ich polecenie opuszczenia tego miejsca?
  • Odpowiedz
który nie odwołuje praw i wolności obywatelskich.


Ale je ogranicza w znacznym stopniu.

Ty jesteś chyba policjantem co lubi dla zabawy popałować sobie pijaczka ściągniętego z pod sklepu albo swoją żonę.


Nie, po prostu jestem normalnym, świadomym obywatelem, który zna swoje prawa i obowiązki. Nie toleruje patologii, a ludzie, którzy byli na zgromadzeniu w Głogowie zachowywali się w sposób patologiczny i wulgarny. Ciekawe jest to, że nagle wykopki bronią klubowych chuliganów, po
  • Odpowiedz
@Stay12: Kasuje, bo nie będę dyskutował z trollem, który nie ma nic mądrego do powiedzenia.

Wkleiłem kasztanie link do artykułu 46, który jest elementem ustawy:

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi
Stan prawny aktualny na dzień: 13.04.2021
Dz.U.2020.0.1845 t.j. - Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

Dopiero punkt 46a i 46b są rozporządzeniami, które muszą
  • Odpowiedz
Dopiero punkt 46a i 46b są rozporządzeniami, które muszą być zgodne z Konstytucją i są zgodne.


@Nanuno: każda ustawa musi być zgodna z konstytucją ty świadomy swoich praw i obowiązków obywatelu xD
  • Odpowiedz
@aarahon: Klikam w link, widzę słowo PLANdemia i już wiem, że osoba prowadząca profil ten kancelarii to ma ubytki na mózgu.

Dobra idź chłopie trollować gdzie indziej, bo jesteś dzbanem do kwadratu. Oby Policja nie cackała się z takimi betonami umysłowymi jak ty.
  • Odpowiedz
@Nanuno: równie dobrze mogę stwierdzić że osoba która nie umie wskazać momentów z nagrania w których Ci ludzie nie wykonują poleceń policjanta prowokując policjanta do popychania ich jest po prostu zomowskim aparatczykiem.

Po drugie stan wyjątkowy nie został wprowadzony by legalnie zakazać uczestnictwa w zgromadzeniach, koniec kropka.
  • Odpowiedz