Wpis z mikrobloga

wolność jest wtedy gdy ktoś takie bierze i nikt nikomu nie zabrania być zadowolony z tego obu stornom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sorek: xD

Każdego marzeniem jest mieszkać w zagrzybionym mieszkaniu. Dlaczego kuce wyjeżdżają do krajów, gdzie dla najlepiej zarabiających jest 45% stawka pit i 0 kwoty wolnej od podatku? A nie do paróweczkowych rajów?

Badanie zrealizowano od 1 do 11 lutego 2021 r. na próbie liczącej
@Ignacy_Loyola: w porównaniu do Polski UK pod względem wolności gospodarczej, podatków (również ich obchodzenia i prostoty) to jest paróweczkowy raj.

Każdego marzeniem jest mieszkać w zagrzybionym mieszkaniu.

Jeśli może mieć go taniej i sobie go posprzątać by tego grzyba nie było (to nie takie ciężkie!) to jak najbardziej jest to dobra opcja :)
@Ignacy_Loyola: Ja się nie zgadzam z tym że jest wystarczająca. W mojej ocenia przy zagadnieniu dotyczącym tak wielu osób, powinna być z 3-5 razy taka. Pewnie jakby badanie powtórzyli ze cztery razy, to wyniki między badaniami różniłyby się nawet o kilkanaście procent.
Ja się nie zgadzam z tym że jest wystarczająca.


@chwed: Na jakiej podstawie? Statystycy się z tobą nie zgadzają. Dlaczego zdanie wykopka miałoby być ważniejszy niż profesorów ekonomii?

Pewnie jakby badanie powtórzyli ze cztery razy, to wyniki między badaniami różniłyby się nawet o kilkanaście procent.


@chwed: Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
70% badanych Polaków po pierwsze powinno być w tytule


@MysteryMe: ??? xD

Po drugie, CBOS to agencja, która robiła niektóre sondaże dla TVP - więc wiadomo, że przerysowane


@MysteryMe: Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Po trzecie - Te 70% to chyba ci, co zarabiają mniej niż minimalną lub w ogóle nie pracują. Reszta wie, że te 500zł to gówno a nie 500zł


@MysteryMe: Próba badawcza jest wybierana losowo.
Każdy powinien robić co chce ze swoimi pieniędzmi.

70% Polaków popiera 500+, które jest wypłacone z ich podatków.


@Ignacy_Loyola:

Jedno dziecko 500+ to 30 tys kwoty wolnej(albo 55tys, zależy jak liczyć)
Change my mind.
które jest wypłacone z ich podatków


@Ignacy_Loyola: A podatki te i tak i tak byłyby zabrane, więc to chyba dobrze, że choć część tych ich podatków zwracają w postaci 500+. Wiadomo jak to z podatkami, jedni płacą więcej inni wcale, ale to nie jest tak, że 500+ pobiera tylko bezrobotna patola. Ktoś kto płaci duże podatki i ma 3 dzieci to ma powiedzmy "zwrot" podatku 1500zł co miesiac.
ciekawe ile beneficjentów zarabia przeszło 3k na rąsię, aby to szło z ich podatków.


@kuncfot: myślę, że jakieś 95%. Ktoś kto zarabia poniżej 3k na rękę to nie płaci podatków?
@pwone: raczej miałem na myśli, że sami sobie nie sponsorują całości.

Mało tego, gdzie wydatki na całą sferę budżetową ? Bo z podatków idzie na tzw. budżetówkę ...

Wychodzi raczej na to, że z całego 500+ sami sobie sponsorują 50zł? Na pewno mniej.
70% Polaków popiera 500+


@Ignacy_Loyola: Przynajmniej mama jest w stanie opłacić ci abonament za internet. Dzięki temu ci się nie nudzi i możesz każdego dnia wypisywać swoje gorzkie żale, a kazdego kto ma inne zdanie wyzywac od kucy.