Wpis z mikrobloga

Drogie Panie, czy tam #rozowepaski jak to na wykopie określają, powiedzcie mi proszę, dlaczego chcecie mieć dzieci? Rozumiem Wasze pasje do posiadania zwierzątek, sam lubię zwierzęta i jakoś też one mnie lubią, ale nie zdecydowałbym się na pieska czy kotka we własnym życiu, już nie mówiąc o dziecku.

Tak samo nie jestem jakimś radykałem, ale zmarnować jakieś 20-25 lat swojego życia, żeby urodzić w bólu dziecko po 9 miesiącach ciąży, prawdopodobnie brak powrotu do pełnej formy, potem niedospanie, opieka, pampersy, później dorastanie, karmienie, żłobek albo przymusowe siedzenie w domu z takim dzieckiem. Później szkoła, do pracy już się nie wróci w normalnej formie i kondycji jak wcześniej, potem dojrzewanie, fochy i humory, głupoty, wybryki tego dziecka, a na końcu gdy wreszcie jakoś dorośnie, to się na Was najprawdopodobniej wypnie i oleje takie wyrzeczenia. Nie mówiąc o braku swobody w tym czasie, nie pójdziecie na imprezę, nie pobawicie się już jak za młodych lat, nie wyskoczycie na 2 miesiące na luźny wypad, bo ciągle będzie dziecko. Po co? Nie wiem co tym kieruje, wiem, że instynkty są głupie, bo sam potrafiłem się kiedyś wpakować w niejedne głupie relacje z własnej głupoty kierowanej z kolei męskimi instynktami, ale zastanawia mnie skąd to parcie na dzieci? Wybaczcie, oglądając czasem programy dla matek czy śniadaniowe telewizje, to jest sieczka z mózgu, nie mówiąc o grupach dla młodych matek i słynnym slangu "pieluszkowego zapalenia mózgu".

Po co Wam to? Pytam zarazem jako syn własnej Mamy. Czemu chcecie mieć dziecko? Co w tym takiego fajnego i co Wami kieruje?

#macierzynstwo #madki #ciaza #500plus #rodzina #dzieci i trochę #zwiazki
Żeby nie dodać #antynatalizm ;)
  • 54
  • Odpowiedz
@Tino: Odpowiem jako chłop. Ludzie po prostu lubią mieć rodzinę, a tym bardziej dobrą rodzinę i ten wysiłek wychowawczy się zwraca, gdy ma się towarzystwo, miłość, akceptację, zaufanie itd. Wiele osób chce też przekazać swoje geny bo uważa je za cenne.

Nie każdy uznaje to za problem, a przyjemność. No i jednak w rodzinie jest więcej rozmów, nie trzeba się ciągle trzymać pseudoznajomych, którzy szybko znikają, nie ma takiej samotności, zbudowanej
  • Odpowiedz
Przydałby się chociaż jeden pozytyw żeby twój wpis miał jakiś balans, bo aktualnie nie przedatawia pola do popisu odpowiadającym. Może też być tak, że twoja filozofia najzwyczajniej taka jest? Dziecko da ci szczęście i pomoże na starość, zobacz pojęcie sukcesji, i myśl o tym jak o swoje własnej dynastii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@Tino: Przedstawiłeś posiadanie dziecka jako jakaś kara albo wyrok, zapytaj swoich rodziców chociażby o ich punkt widzenia. Ludzie mając rodzinę mogą być zwyczajnie szczęśliwi, cieszyć się sobą. Spróbuj się wykazać empatią albo zostaw temat, sprowadzanie tego do samych czynności w opiece nie ma sensu, to nie fabryka, tylko wspólne życie
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Wybacz, ale nie przemawiają do mnie Twoje argumenty. Wychowawcą w wieku dojrzewania najczęściej staje się obecnie internet i całe media, a wcześniej tzw. "ulica", która kreowała świadomość takiego dziecka. Wysiłek, jaki jest położony na posiadanie i przede wszystkim zapewnienie bytu potomstwa, często jest niewspółmierny do efektu. Jedyne co, to widzę w tym egoizm właśnie w takiej postaci, jak to ująłeś - "wiele osób chce przekazać swoje geny bo uważa je
  • Odpowiedz
@Tino ekonomicznie to nie tylko rodzicielstwo ale w ogóle życie się nie opłaca. Skąd w ludziach taki pęd do życia? Dużo wygodniej jest się zabić, a jednak mało ludzi to robi. Dlaczego?
  • Odpowiedz
@Tino: zdecydowaliśmy się wraz z mężem na dziecko, bo chcieliśmy założyć pelna rodzinę. Po wieloletnim związku i ślubie byliśmy pewni, że tego chcemy. Mieliśmy już za sobą etap wolności i beztroski, trochę pozwiedzaliśmy, więc uznaliśmy że nadszedł czas. Męzowi dodatkowo zależało, żeby przekazać wlasnemu dziecku majątek, ktory wypracuje w ciągu życia. Ciąża była dla mnie dość uciążliwa a poród bolesny, ale te doświadczenia wiele mi dały. Ciało nie ucierpiało jakoś szczegolnie,
  • Odpowiedz
prawdopodobnie brak powrotu do pełnej formy


@Tino: jak się jest leniem ulańcem to, rzeczywiście, nie da się powrócić do "formy" po ciąży
  • Odpowiedz
@hitherto Wyborny komentarz Mireczku. Wykopki próbują nam wmówić że lepiej się zabić niż żyć w Polsce za 2.5k. Co za ograniczeni ludzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Po co Wam to? Pytam zarazem jako syn własnej Mamy. Czemu chcecie mieć dziecko? Co w tym takiego fajnego i co Wami kieruje?


@Tino: po koleżankach z lat szkolnych (aktualnie nie mam dzieciatych znajomych) wnioskuję, że daje im to poczucie sensu w życiu. W końcu są kimś, wszak żadna kobieta wcześniej żadnego dziecka nie urodziła. Każda jedna jednocześnie uważa (oczywiście obiektywnie i to nie tylko jej zdanie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@nowywinternetach

Ludzie po prostu lubią mieć rodzinę


Fajna odpowiedź, ale w sumie dobra. Wszechświat po prostu istnieje. Są w nim po prostu pewne prawa, które doprowadziły do powstania atomów, ewolucji i wykształcenia się człowieka. W mózgach ludzi zachodzą pewne procesy, które powodują, że "zakłada rodzinę" chociaż bardziej pasuje określenie "rozmnaża się" - w sumie się nad tym nie zastawiając. Ze lepiej się tak czuję niż będąc samotnym, bo kieruje nimi tak chemia
  • Odpowiedz
@Chehu bo to jest osiągnięcie, chyba nie zdajesz sobie sprawy ile osób/par ma bardzo poważne problemy z zajściem w ciążę, albo szczęśliwym urodzeniem zdrowego dziecka.

@Tino u mnie akurat to niebieski bardziej chciał mieć dziecko, mi instynkt się odpalił dopiero po zajściu w pierwszą ciążę (zakończoną niestety poronieniem), druga ciąża była bardzo chciana i przeżywana od samego początku. Pierwsze USG i bicie serca, pierwsze ruchy, najpierw odczuwane jako pstryknięcie w brzuchu i
  • Odpowiedz
@indeeed

druga ciąża była bardzo chciana i przeżywana od samego początku.

Kiedyś byłam bardzo antydzieciowa, dalej nie przepadam za większością obcych dzieci, ale moje jest moje


No i to wszystko wyjaśnia. Egoistyczne potrzeby. CHCIANA. MOJE JEST MOJE. Piszę tylko po to żeby nie zakłamywać rzeczywistości, że jest inaczej niż napisałem w poście powyżej.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom kek, a jaka miała być, jeśli z jakiegoś powodu pragnie się dziecka to jest chciane, co w tym egoistycznego?
Już naprawdę strach cokolwiek napisać, bo zaraz zostanie się złapanym za słówko i kot zostanie odwrócony ogonem. xD
  • Odpowiedz