Wpis z mikrobloga

W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli około 13,41 zł. Pracownik w Polsce zarabia minimalną, czyli 18,30 zł na godzinę. Pracownik w Danii 127 koron, czyli około 57 zł na godzinę. Dodatkowo otrzymuje on 6 tygodni płatnego urlopu.

https://www.snopes.com/fact-check/mcdonalds-workers-denmark/

To nie państwo was okrada z podatków. To przedsiębiorcy za mało wam płacą. Tak jest w prawie każdej branży w Polsce.

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #mcdonalds #praca #pracbaza
Pobierz
źródło: comment_16181370844J2q5s8BYY4IOvBn6E7tSG.jpg
  • 197
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To nie państwo was okrada z podatków. To przedsiębiorcy za mało wam płacą. Tak jest w prawie każdej branży w Polsce.


@Ignacy_Loyola: Powiedz mi jaką motywację ma januszeks żeby zapłacić pracownikowi np. 30zl/h skoro za 20zl/h nosacze walą drzwiami i oknami?

Problem niskich plac w Polsce jest bardziej skomplikowany niż to że państwo/Janusz cię okrada. Moim zdaniem jednym z głównych problemów jest pańszczyźniano-PRLowska mentalność wobec miejsca pracy. Polacy trzymają się jednego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Ignacy_Loyola: to że jedzenie w McDonald's kosztuje u nas tak dużo, nie wynika z błędu systemu, a z tego że McDonald's odkrył że Polacy za to śmieciowe jedzenie są w stanie zapłacić praktycznie tyle ile zażądają, bo ta sieć to pewien element kultury młodych ludzi. Osobiście przestałem tam cokolwiek jeść, od kiedy nie ma kuponów, że za 12zł jestem w stanie się czymś porządnie najeść i dziwię się, że ludzie są
@Ignacy_Loyola: Konkretnie przez porozumienie związku pracodawców i związków zawodowych, nie wszyscy muszą do niego przystępować. Minimalna to koncept moralny, państwo nie musiałoby jej ustanawiać gdyby pracodawcy sami z siebie płacili odpowiednie kwoty. Niemniej Dania jest w czołówce krajów pod względem wolności gospodarczej, więc ten dobrobyt się znikąd nie wziął