Wpis z mikrobloga

W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli około 13,41 zł. Pracownik w Polsce zarabia minimalną, czyli 18,30 zł na godzinę. Pracownik w Danii 127 koron, czyli około 57 zł na godzinę. Dodatkowo otrzymuje on 6 tygodni płatnego urlopu.

https://www.snopes.com/fact-check/mcdonalds-workers-denmark/

To nie państwo was okrada z podatków. To przedsiębiorcy za mało wam płacą. Tak jest w prawie każdej branży w Polsce.

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #mcdonalds #praca #pracbaza
Pobierz Ignacy_Loyola - W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli o...
źródło: comment_16181370844J2q5s8BYY4IOvBn6E7tSG.jpg
  • 197
@j4ace w Bangladeszu nie ma nawet McDonald's. W Indiach McDonald's jest tańszy niż w Polsce, tak samo w Pakistanie. Mogłeś chociaż to sprawdzić zanim to napisałeś
@Ignacy_Loyola: szadze ze wyciagasz wnioski na podstawie bardzo luzno zestawionych danych. Powidz cos wiecej o podatkachnod przedsiebiorstw w Dani i Polsce tak samo jak oblozenie podatkowe tej godziny pracy czyki ile zostaje netto. Oczywoscie ze Panstwo Polskie okrada obywateli w sposob bezpardonowy bo z tego co wiem to poziom uslug publicznych w danii jak i calej skandynawii to mistrzostwo swiata. Ale byc moze dania przyjela strategie ze przessiebiorstwa beda bardzo nisko
polscy przedsiębiorcy (więksi, średni, nie jdg b2b ) mają kasę, mogli by płacić więcej, tylko nie płacą bo wydają na swoje luksusy , w małych firmach też tak bywa, że pracownik przynosi np. 10 000 zysku po wszelkich kosztach, podatkach itd.

a pensja jego ubruttowiona to np. 6000 , szef bierze 4 a ma np. 10 pracowników takich czyli szef ma 40 tysi w tym przykładzie, ludzie 6 (ubruttowione czyli 3.5 netto)
W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł.

@Ignacy_Loyola: Kurła ile? Ostatnio jak byłem w Maku i go zjadłem dałem 10 coś albo 11( _)


@Kris1910: chyba z kuponem, u mnie 13,60, z kuponem był chyba nawet zestaw z frytkami i colą za 11zł
@XSpeedyX: Opierałem się na pewnym poście, który kiedyś czytałem, w którym było jasno stwierdzone, że większości osób w Indiach nie stać na McDonald's i jest to dla nich stosunkowo "luksusowy towar". Pozdrawiam.
Absolutnie nie wiąże się to z tym, że w Danii za mniejszy hajs nie znajdą nikogo kto by za to pracował.


@ukradlem_ksiezyc: i w tym cały problem. U nas jakby minimalnej nie było to janusze by 700zł dawali i jeszcze trzeba było się cieszyć, że na rękę a nie brutto. "ma być tanio i liczy się każda złotówka, #!$%@? mnie obchodzi, że ludzie mają raka, kredyty, mieszkania" komentarz jednego z kierowników