Wpis z mikrobloga

W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli około 13,41 zł. Pracownik w Polsce zarabia minimalną, czyli 18,30 zł na godzinę. Pracownik w Danii 127 koron, czyli około 57 zł na godzinę. Dodatkowo otrzymuje on 6 tygodni płatnego urlopu.

https://www.snopes.com/fact-check/mcdonalds-workers-denmark/

To nie państwo was okrada z podatków. To przedsiębiorcy za mało wam płacą. Tak jest w prawie każdej branży w Polsce.

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #mcdonalds #praca #pracbaza
Pobierz Ignacy_Loyola - W Polsce BigMac kosztuje 14,60 zł. W Danii 30 koron duńskich, czyli o...
źródło: comment_16181370844J2q5s8BYY4IOvBn6E7tSG.jpg
  • 197
Ja byłbym za tym, żeby każdy prawak przez trzy miesiące nie płacił podatków, ale za to za operację czy drogi płacić z własnej kieszeni.


@Ignacy_Loyola: Ja rozumiem beke z kucy, ale powiedz mi czy w tym momencie tak nie jest? Pilne zabiegi onkologiczne najszybciej po dwóch latach, brak opieki dentystycznej, opłaty za autostrady. A w zamian za wszystkie podatki mamy:
-ciągle zadłużające się powiaty, źle skonstruowane przez byle jaką reformę administracyjną
@Ignacy_Loyola: xdd a skąd firmy mają brać kasę? Polska jest montownią europy i większość prac jakie wykonują Polacy jest mało warta. W branżach których usługi są cośwarte zarobki też są wyższe. Polecam samemu założyć firmę i płacić pracownikom więcej. Szkoda że nikt o tym nie pomyśli( ͡° ͜ʖ ͡°)
wg raportu dużej firmy konsaltingowej PwC, nie pamiętam czy 2011 czy 2012 rok, na zachodzie na pensje przedsiębiorcy (firmy, duże firmy) przeznaczają 20-30 % zysków czy przychodów (słowo profits po angielsku), w Polsce 11%


@vilas: To jest #!$%@? statystyka która w sumie niewiele mówi - dużo lepszą IMO jest udział zarobków w PKB czyli jaki procent wyprodukowanych dóbr jest wypłacana jako pensje. W Dani to 64%, u nas 54% - dysproporcje
@Ignacy_Loyola: Przedsiębiorcy w Polsce kombinują tak samo jak rzad. Do tego dochodzi ogromna nagonka wobec przedsiębiorców których potrzeby są spychane na bok, ogromna biurokracja i ta świadomość życia w państwie gdzie masz wrażenie że zamiast płacić podatki to płacisz haracz.

Rozmawiałem o tym z kumplem co mieszka w UK. Tam moze i podatki są większe, to cala procedura jest banalnie prosta, biurokracja duzo mniejsza niz w Polszy to i czlowiek ma
@Ignacy_Loyola płaca minimalna akurat jest czymś dobrym. Dokładnie tyle płaciłem ludziom na produkcji. Jest to kwota, która się należy za prace w pełnym wymiarze godzin pracownikowi o słabych kwalifikacjach. Jak długo ludzie godzą się za takie pieniądze pracować, tak dlugo nie ma potrzeby podnoszenia stawek.
Źródło xD?


@Ignacy_Loyola: Ty tak na poważnie?
Płaca minimalna netto :2061,67 zł
Płaca minimalna brutto plus całkowity koszt pracodawcy:3373,44 zł
Liczenie klina :
3373,44 zł - 2061,67 zł = 1311.77 zł
1311.77 zł : 3373,44 zł *100% = 38,9%
I tak już widzę swój błąd, klin podatkowy dla osoby zarabiajacej minimalną wynosi 38,9%
Mi chodziło o obciążenie podatkowe. Dodaj sobie do tego vat będącym podatkiem regresywnym i to na same potrzeby
@shrimpface: Dla mnie to idiotyzm, albo liniówka, albo nic. W Niemczech klin jest jeszcze większy i przez to rośnie im szara strefa. Trzeba walczyć o to żeby ludzie ze swoich pieniędzy mogli pozwolić sobie na więcej, a nie da się tego zrobić bez wzmocnienia złotówki i budowy własnego przemysłu i rozwoju rolnictwa