Wpis z mikrobloga

@pavul0n666: przepłukałem go, gdyż kiedy zrzucił kwiaty odłożyłem go do tuby i przez parę dni zdążył się trochę zakurzyć. Skodo wypuścił kwiaty wrócił do doniczki. W sumie tak czy inaczej podlewam go przez zraszanie. Nie trzymam go w korze a po prostu z luźnymi korzeniami i ma się tak dobrze już drugi rok.
@weeenessa: tak, tak go kupiłem i przy kwitnieniu wyciągam aż przekwitnie i wraca z powrotem do tuby. Ma juz za sobą 2 takie cykle i ma się dobrze jednak coś czuję, że lepiej byłoby mu na otwartej przestrzeni
@machalsky dla dobra storczyka radziłabym go przesadzić do plastikowej, przeźroczystej doniczki (wcześniej zrób dziurki np rozgrzanym gwoździem). Namoczyć korzenie w wodzie, puste i zgniłe obciąć, a rany delikatnie obtoczyć cynamonem. Zwykła kora przeznaczona do storczyków w zupełności wystarczy. Kiedy korzenie są srebrne, a doniczka lekka, moczymy około 30 minut w wodzie, mniej więcej w 3/4 wysokości doniczki. W tubie on się dusi i nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza, przez co może zgnić.