Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: ja mam niestety tego pecha że gdziekolwiek nie rzuciłem papierami to po mnie wszystko poprawiało się o kilkaset procent mimo że wcześniej dziesięciolecia nic się nie działo i wszystkim było dobrze tak jak było
  • Odpowiedz
  • 3
@cnq2j3hr1dqwf oraz to, że ZAWSZE trzeba być uczciwym, grzecznym i mówić prawdę. Bo to chyba po to, żeby nie został rządzącym i/lub bogatym, którzy niemal nigdy nie są uczciwi m, wykorzystują innych i kłamią jak z nut.
  • Odpowiedz
@pawel_je: Brzmi jak moje życie XD najbardziej mnie rozwala jak mama autentycznie chwali się tym, jak nic mi w życiu nie pomaga a ja tak super sama ogarniam sobie studia zaoczne, prace na etat i wszelkie opłaty typu czynsz, czesne, jedzenie itd. No muszę ogarniać, bo nie mam wyboru XD
  • Odpowiedz
@kamil150794: Nie, ale decyzja o podjęciu studiów 500 km od mojej wsi na podkarpaciu była moją decyzją. Mogłem iść na łatwiznę i do Rzeszowa, ale nie widzę przyszłości we wschodniej ścianie. Za dużo czasu tam już zmarnowałem i kiedy tylko mogłem się stamtąd wyrwać to się wyrwałem.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Do liceum tez kazdy baran sie dostanie xD studia tak samo. Nie ma na to reguly i tego po studiach ocenisz jako kompletnego idiote a robola powiesz ze jest inteligentny i zmarnowal swoj potencjal. Papierek o niczym nie decyduje
  • Odpowiedz
@Tommy__: mi nie żałowali zajęć dodatkowych, ale jednak nauczyli myślenia że pracodawca to pan i władca i nie powinnam nawet narzekać chociaż płaci mi najniższą krajową a wymagania ma z kosmosu xD całe życie brakuje mi wiary w siebie i tym sposobem ze złotego dziecka zmieniłam się w jakiegoś podludzia, który dopiero zaczyna walczyć o swoje zdanie, ale nadal się jednak boi. Całe życie wmawianie mi, że chcą dla mnie
  • Odpowiedz