Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie.
  • 225
  • Odpowiedz
  • 659
@cnq2j3hr1dqwf to się zmienia wraz z dorastającymi "roszczeniowcami" milenialsami. Sam ledwo się łapię na milenialsa i jestem raczej w dolnej granicy, ale uważam, że nasze pokolenie odwaliło kawał dobrej roboty. PS. Pokolenie Z to #!$%@?.
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf Najlepsi sa starsi ludzie którzy pija wodke, pala nie dbają o siebie i mowia: tatuaże - kryminal, trawka -gruby narkotyk. Większość z tych ludzi ma bardzo zamknięte myslenie, zero tolerancji. Później próbują zniszczyć dziecko, nie pozwalając mu poznac świata..
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf: Mirku, zgadzam się z tym co piszesz, jakbym widział siebie x lat temu. Moi rodzice pracowali w budżetówce i zarabiali tak sobie ale uważali ze tak wyglada życie i bali się sięgnąć po coś więcej. Ich zdaniem praca za ujowe pieniądze to po prostu cześć życia każdego człowieka a jeśli ktoś się dorobił to nie dzięki pracy i podejmowaniu ryzyka ale dlatego że ‚udalo mu się’ albo ‚mial szczęście’.
  • Odpowiedz
: Tak tak, bo wszystkie wasze porażki życiowe są zasługą wszystkich tylko nie waszą xDD


@Marek1991: o czym ty gościu w ogóle

ja nie mam tatuażu i nigdy nie będę miał - nawiązuję do jednego ze zdań z wpisu, o tych którzy ubierają się czy stroją nie bojąc się opinii innych na swój temat, wszelkich boomerów, dziadersów, czy
  • Odpowiedz
@cnq2j3hr1dqwf Od kiedy tatuaż świadczy o niezależności i światłym umyśle? Nie sztuką być patusem z wyjebką na wszystko i wszystkich. Sztuką jest podejmować odważne decyzje, dbać o progres życia a przy tym zachować kulturę osobistą i szacunek
  • Odpowiedz
@Marek1991: kurcze, niestety troche w tym prawdy jest.
Gdybym słuchał rad mojej matki, to byłbym teraz turbo przegrywem :D nie, żebym był jakoś mocno wygrany, ale mogłoby być po prostu znacznie znacznie gorzej
  • Odpowiedz
@Marek1991: nie no, nie mam żadnych wątpliwości, że rady wykopków to ściek :D nie chcę na siłę bronić tezy z wpisu, ale wydaje mi się, że ją potwierdzam - nie walczę o swoją rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) to w sumie tyle
  • Odpowiedz